Jooksmine

Robert Telpt sai krossijooksu EMil 67. koha, Allase ja Mäe katkestasid

1 minutit lugemist
Eesti krossijooksu tiim Portugails. Foto: EKJL
Eesti krossijooksu tiim Portugails. Foto: EKJL

Eesti krossijooksu tiim Portugalis. Foto: EKJL

Viis Eesti jooksjat võistlesid täna Portugalis Lissabonis murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel, neist parimana sai Robert Telpt U20 klassis 67. koha. Meeste põhiklassis startinud Olavi Allase ja Karl Mäe katkestasid, Karel Hussar 72.

Telpt läbis 6,2 km pikkuse distantsi 99 lõpetaja seas ajaga 20.17, kaotades võitjale 1.57. U20 Euroopa meistritiitli võitis norralane Jakob Ingebrigsten suure edu ja tulemusega 18.20. Hõbemedalile tuli türklane Ayetullah Aslanhan 18.58-ga ja pronksile iirlane Efrenn Gidey 19.01-ga.

Meeste põhiklassis sai eestlastest parimana Karel Hussar 10,2 km pikkusel distantsil 72. koha ajaga 34.24, kaotades võitjale 4.25-ga. “Väga raske oli. Juba eile ja üleeile tundsin, et kuidagi kehv enesetunne ja raske hingamine on Nagu oleks haige. Rada oli ka raske, ühtegi sirget polnud. Ka laskumistel pidi tööd tegema et jalgel püsiks. Mingit taastumist ei olnud. Olen ikka rohkem maanteejooksja tüüp, krossid ei istu eriti hästi,” ütles Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Olavi Allase ja Karl Mäe katkestasid. 5,6 km vaheajapunktis asus Allase 74. kohal ja Mäe 4,1 km vaheajapunktis 81. kohal. Kokku jõudis 92st startinust finišisse 82 meest. “Kahjuks pidin tervislikel põhjustel maha astuma. Ei ole pikalt häirinud murele siiani lahendust leidnud,” tunnistas Karl Mäe.

Olavi Allase ei osanud öelda, miks ta katkestama pidi. “Tõenäoliselt oli krossiks valmistumine viga. Läksin spordi suhtes lihtsalt ahneks. Pärast pikka staadionihooaega hakkasin kohe krossiks valmistuma ja lõike jooksma. Töö ja muude tegemiste kõrvalt kaevasin endale sellega hoopis auku ja tulemus on näha. Rahulikku perioodi ei ole olnud. Tulevikus tuleb teha valikuid, aasta läbi ei kesta lihtsalt ära,” nentis Allase.

Euroopa meistritiitli võitis Rootsi esindaja Robel Fsiha ajaga 29.59. Hõbemedalile jooksnud Türgi esindaja Aras Kaya kaotas talle 11 sekundiga. Pronksmedal kuulus Itaalia jooksjale Yemaneberhan Crippale ajaga 30.21.

Naiste põhiklassis startis ainsa Eesti jooksjana Johanna Ardel, kes sai 8,2 km pikkusel distantsil 53 lõpetaja seas eelviimase ehk 52. koha ajaga 33.19.

Euroopa meistritiitli võitis Türgi esindaja Yasemin Can ajaga 26.52. Enne finišisse jõudmist tegi ta Johanna Ardelile ringi sisse. Hõbemedalile jooksis end norralanna Karoline Bjerkeli Grodval 27.07-ga. Pronksi napsas Rootsi esindaja Samrawit Mengsteab 27.43-ga, jättes kahe sekundiga medalita iirlanna Fionnula McCormacki.