TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Risto Mägi võitis Soomes teist korda järjest hüppemäe jooksu

1 Minutit lugemist
Risto Mägi viimased 25 meetrit Kuopios. Korraldajate foto

Risto Mägi viimased 25 meetrit Kuopios. Korraldajate foto

Risto Mägi võitis 28. mail Soomes Kuopios Puijo suusahüppemäel peetud Red Bull 400 jooksuvõistluse, korrates sellega mullust saavutust. Kokku startis eeljooksudes üle 100 mehe ja üle 50 naise. Aegade põhjal pääsesid A-finaali 20 kiiremat.

Finaalis asusid võidu nimel starti favoriitidena eestlane Risto Mägi ja soomlane Ilkka Herola, kelle põhialaks on kahevõistlus. Kohe algul näitasid nad omaette klassi ja said ülejäänud jooksjate ees sisse paraja edumaa. Esimese 200 meetri järel, mis raja kõige lihtsam osa, lülitas Mägi sisse järgmise käigu ja jättis ka oma põhikonkurendi Herola selja taha. Mägi võitis hüppemäejooksu ajaga 3.26,2. Soomlane kaotas talle 15,5 sekundiga

“Tundsin end pärast eeljooksu hästi ja olin kindel, et suudan ka finaalis hea aja välja joosta,” ütles Mägi. Tema konkurent Ilkka Herola on varem saanud mäkkejooksul teise ja kolmanda koha. Nüüd talle taas teine koht. “Võistlus oli väga kõva ja ma ei suutnud enam rütmimuutusega kaasa minna, mida oleks võitluses võidu eest vaja olnud,” tunnistas Herola, keda rahuldas ka seekord saavutatud teine koht. Kui algul said jooksjad suusahüppemäe esimestel meetritel niisama üles joosta, siis hüppemäe nõlval kasutasid nad sinna paigaldatud võrgu abi. Edasi järgnes jooksmine üles mööda treppi hüppemäe tornitippu välja.

Võistlusest võttis osa teinegi tippsportlane – Soomele Šotsi olümpiamängudel kuldmedali võitnud Iivo Niskanen, kes paraku finaali ei jõudnud. Ent seevastu võitles finaalikoha välja veel üks eestlane – Tallinnas trepijooksude võite kogunud Rauno Tiits. “Reaalselt joosta saab mäel 150-200 meetrit. Ülejäänud ajal tuleb lükata nelivedu sisse, sest mägi läks lihtsalt nii järsuks,” kirjutas Tiits oma blogis. Oma eeljooksus 6. koha välja jooksnuna ei tahetud teda algul kohtunike eksituse tõttu finaali lasta, ent pärast mõningast korraldaja poolset selgitust ajavõtubussi juures, lubati ta starti. Kuigi Tiits asus finaali esimeses pooles viimaste seas, suutis ta end lõpuks joosta 14. kohale ajaga 4.23,8.

Suusahüppemäe jooksu tulemused

JOOKSUPORTAAL