fbpx
Jooksmine

Rimi Juunijooksu võitnud Mark Abner edestas napilt Leonid Latsepovit

1 minutit lugemist
Leonid Latsepov ja teda jälitamas Mark Abner Tallinna vanalinnas. Foto: Mallor Malmre
Leonid Latsepov ja teda jälitamas Mark Abner Tallinna vanalinnas. Foto: Mallor Malmre

Leonid Latsepov ja teda jälitav Mark Abner Tallinna vanalinnas viimasesse kurvi jõudmas. Foto: Mallor Malmre

Tallinna vanalinna päevade raames tänavu esmakordselt Vabaduse väljakult alanud ja sealsamas lõppenud heategevusliku Rimi Juunijooksu võitis klubi Treeningpartner esindaja Mark Abner, kes edestas napilt Sparta spordiseltsi kuuluvat Leonid Latsepovit.

Abner jooksis 5 km distantsi läbi ajaga 15.22,9, vaid 1,2 sekundiga kaotas talle Leonid Latsepov, kelle lõpuaeg tuli 15.24,3. Kolmanda koha sai Marti Medar (Treeningparnter) ajaga 16.08,5. Jooksu algul läks teistel eest neljaliikmeline juhtgrupp, kuhu peale Abneri, Latsepovi ja Medari kuulus veel Rauno Reinart (ProRunner).

“Pärast teist kilomeetrit oli teistega vahe sees. Kontrollisime jooksu ja tundsime ennast turvaliselt ja oli selge, et asi jääb lõpu peale. Kui Šnelli parki jõudsime, hakkas vahe sisse kärisema. Reinart püsis meil mingi aeg sabas, kuni teisel kilomeetril või veidi pärast seda olime kahekesi Leonid Latsepoviga eest läinud,” rääkis Mark Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Abner alustas lõpuspurti 200 meetrit enne finišit viimasest kurvist väljudes.

Latsepovi sõnul läks ta Toompea tõusul jooksu juhtima. “Valisin enda jaoks piisavalt kiire ja mugav tempo. Eesmärk oli mitte üle pingutada, sest homme on palju tähtsam võistlus – teatejooksude Eesti meistrivõistlused. Samas jalutama ka täna ei tulnud. Sai Selleks, et Margist lahti saamiseks sellisest tempot ei piisa. Olin lõpukiirenduseks valmis, kuid viimastel meetritel jäi siiski puudu,” tunnistas Latsepov.

Naistest võitis jooksu algusest peale juhtinud Liina Luik tulemusega 17.26,6. Teisena lõpetas Kaisa Kukk (Treeningpartner) 18.06,3-ga. “Olen kaks päeva järjest võistelnud. Politsei kevadolümpial triatlonil jooksin 2,5 km lõiku, mille jooksul tuli kolm korda treppe võtta. Eile jooksin 800 m tuulega 2.27 soolojooksuna, lisaks Väike-Rootsi teatejooksul 400 meetrit. Täna lihastes värskust ei olnud. Enne Narva poolmaratoni tegin 5 km pikkuse sutsaka. Hoidsin oma teist kohta,” ütles Kukk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Munakivi lõigul hästi tõugata ei saanud, kuid üks pikem langus andis ka ajale juurde.”

Kolmandana ületas finišijoone üllatajana Elis Lillmets 18.26,1-ga, jättes Liis-Grete Arro neljandaks (18.43,0).

Heategevusliku Rimi Juunijooksu tulemused