fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Rene Zahkna MK-etapil sprindis 59., Ränkelilt elu parim esitus

1 minutit lugemist
Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera
Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera

Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera

Neljast Eesti laskesuusatajast sai Rene Zahkna täna Saksamaal Oberhofis plusskraadide ja vihmaga jätkunud maailmakarikasarja neljanda etapil parimana meeste 10 km sprindidistantsil 59. koha.

Püsitiirus ühe korra eksinud Zahkna kaotas võitjale 3.05,4. Lamadestiirus kaks möödalasku teinud, kuid püstitiirus täpne olnud Kalev Ermits sai 68. koha (+3.17,0). MK-etapil seni oma karjääri parima sõidu teinud Raido Ränkel suusatas välja 73. koha (+3.28,2), kusjuures lamadestiirus jäi tal üles üks ja püstitiirus kaks märki.

“Algaja kohta täitsa hästi, ikkagi paremini kui varem. Vara on veel öelda, et hakkab juba välja tulema. Olen varemgi öelnud, et mõnikord võib asi hästi välja tulla küll. Täna kahjuks ei klappinud suusasõit nii nagu oleks tahtnud. Oma jälje jättis kindlasti ka see, et rada läks aeglasemaks neil, kes startisid tagantpoolt. Kui mina stardikanga alla jõudsin, siis hakkas paduvihma sadama,” rääkis Ränkel Jooksjale. “Pärast võistlust kallas nagu oavarrasest, öösel lubab miinusesse minna vist, eks näis.” Homme teeb ta kaasa ka meeste teatesõidus.

Kristo Siimer piirdus täna 95. kohaga (+4.22,0). Tema eksis nii lamadestiirus kui püstitiirus kaks korda.

Sprindi võitis prantslane Martine Fourcad, kes läbis mõlemad tiirud puhtalt. Finišisse jõudis ta ajaga 25.27. Teiseks tuli samuti prantslane. Ühe korra püstitiirus eksinud Emilien Jacquelin kaotas võitjale 25,5 sekundiga. Kolmandana lõpetas võistluse sakslane Johannes Kühn (+33,0). Ka tema tegi püstitiirus ühe möödalasu.