Suusatamine

Rene Zahkna lõpetas MMil jälitussõidu 49. kohal

1 minutit lugemist
Rene Zahkna. Foto: Scanpix
Rene Zahkna. Foto: Scanpix

Rene Zahkna. Foto: Scanpix

Rene Zahkna sai täna Itaalias Anterselvas jätkunud laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel meeste 12,5 km jälitussõidus 49. koha, mis on kümme kohta parem, kui startides.

Zahkna alustas tänast võistlust 59. kohalt, startides liidrist 2.36 hiljem. Esimese lamadestiiru puhtalt läbinud, kerkis ta kohe viis kohta 54. kohale (+2.47,6). Teises lamadestiirus tuli Zahknal üks möödalask, ent tahapoole ta seetõttu ei langenud, kuid trahviring tõi juurde lisasekundeid (+3.27,6). Mõlemas püstitiirus laskis Zahkna kõik märgid alla. Kui pärast viimast tiiru asus ta 46. kohal, siis suusaringil andis ta kolm kohta ära ning lõpetas võistluse 49. kohal (+4.48,3).

Jälitussõidu võitis 6. kohalt startinud ja kõik tiirud puhtalt läbinud prantslane Emilien Jacquelin, edestades mõlemas lamadestiirus korra eksinud norralast Johannes Thingnes Böd pärast viimasel suusaringil peetud kassi-hiire mängu 0,4 sekundiga. Bö alustas tänast jälitussõitu 5. kohalt. Pronksmedal kuulus täna eilse sprindidistantsi võitjale venelasele Aleksandr Loginovile, kes pidi liidrikoha loovutama pärast viimast tiiru, kus tegi ühe möödalasu. MK-sarja liider prantslane Martin Fourcade eksis korra mõlemas püstitiirus ja pidi leppima 4. kohaga (+46,3).

Meeste 12,5 km jälitussõidu tulemused