Boost Yourself #minavalinliikumise

Regina Oja: “Minu jaoks läks sport kergeks siis, kui sain aru, et olen iseenda parim sõber”

3 minutit lugemist

Sel aastal on Boost Yourselfil fookuses sportimine, selle teemaga seoses oleme ellu kutsunud aasta suurima kampaania „Mina valin liikumise“. Igal nädalal intervjueerime erilisi ja põnevaid spordialade eestvedajaid. Meie seekordne vestluskaaslane on laskesuusataja Regina Oja.

Tugev fookus oli juba varakult paigas

Regina Oja meenutab, et oli noorena väga kohusetundlik ning tajus juba varakult, et soovib tegeleda spordiga tõsisemalt ning võttis eesmärgiks tulla olümpiavõitjaks. See tähendas aga tüdruku jaoks seda, et pidi sõpradele tihti ei ütlema. „Kui teised läksid peale kooli koos sööma, siis mina kaasa ei läinud. Tahtsin kohe trenni minna,” tõdeb Oja, et sport ja eesmärkide saavutamine on tema jaoks alati esimesel kohal olnud. Regina Oja julgustab noori olema nemad ise. Suusataja tundis küll end mingitel hetkedel väljajäetuna, kuid möönab, et see oli tema enda valik ning nüüdseks on see end ära tasunud. Ta on uhke, et suutis noorena nii sihikindel ja heas mõttes põikpäine olla.

Unistused olümpiast

Laskesuusatajal on kindel plaan 2022. aastal Pekingisse oma esimestele taliolümpiamängudele sõita. „Olen seda kaua oodanud!” hõiskab naine. Olümpial kavatseb naine teha hea tulemuse ning seda kahel põhjusel. Esiteks võlgneb ta selle väiksele Reginale, kes unistas olümpiavõitjaks saamisest ja on nüüdseks käinud nii pika tee, et seda unistust oleks patt maha visata. Teiseks ütleb Oja, et kui olümpiale juba minna, siis ikka selleks, et seal ka hea tulemus kirja saada. „Eesmärk on see, et ma ei taha ületada finišijoont ja mõelda, et siia see võimalus läks,” ütleb ta, et tahab olümpiasõiduga kindlasti rahule jääda.

Oskus puhata on oluline

Regina Oja on läbi käinud pika tee, et jõuda arusaamani, et puhkepäevadel mitte millegi tegemine on normaalne. Veel eelmisel aastal oli laskesuusataja ka puhkepäevadel väga aktiivne ning mõtles, et kuna ta on sportlane, siis jaksab. Lõpuks taipas neiu, et see pärsib tema taastumisprotsessi. „Tundsin süümepiinu, kui puhkasin, niisiis tegin kõike ja kaotasin nii iseenda,” lausub naine. Nüüd keskendub sportlane puhkamisele teadlikult ning paneb konkreetselt paika päevad, kui midagi ei tee. Kui mõnikord kutsub sõbranna teda puhkepäeva õhtul jalutama, peab ta olema vaimselt tugev ja fokuseeritud ning tuletama endale meelde, et tal on puhkepäev ja peab sõbrannale ära ütlema.

Sotsiaalmeedia mõjuisik

Tänapäeva maailmas on oluline, et sportlastel oleks olemas sotsiaalmeedia platvorm, kus oma tegemisi jälgijatega jagada. Nii on võimalik sportlastel ka paremaid sponsorlusi saada. Regina Oja meenutab, et tema kasvas üles, kui sotsiaalmeedia oli alles algusjärgus ning kui tal hakkas tasapisi jälgijaid juurde tulema, oli neiul selle üle hea meel, kuid tol hetkel ei saanud ta väga aru, mida see täpselt tähendas. „Alles nüüdseks olen paar aastat tajunud, et mul on tekkinud kogukond ja mu sõnadel on mingi jõud ja vastutus,” tunnistab naine. Oja näeb sotsiaalmeedia platvorme väga hea võimalusena noorte jaoks, sest nad saavad suurematelt tegijatelt küsida küsimusi, kogemuslugusid kuulata ja niisama nende tegevusi jälgida ning sellest eeskuju võtta.

Edu võti

„Minu jaoks läks sport kergeks siis, kui sain aru, et olen iseenda parim sõber,” sõnab laskesuusataja. Tema sõnul on oluline olla iseendaga aus, olla enda jaoks olemas ja tahta endale parimat. Sageli ei piisa ainult lähedaste toetusest ja julgustavatest sõnadest, vaid peab iseendale ka head tahtma ning enda jaoks tähtis olema. „Ei ole mõistlik end pidevalt kritiseerida, vaid tuleb mõelda, et teeme lihtsalt paremini,” ütleb Regina Oja.

Kogu intervjuud Regina Ojaga saate järele kuulata Boost Yourselfi Facebooki lehelt. Boost Yourself on tervisliku elu saadik, meie teame, et täisväärtusliku elu kolm kuldset reeglit on tasakaalukas toitumine, hoidev kogukond ja järjepidev liikumine. Aastal 2021 on fookuses liikumine! Kampaaniat #minavalinliikumise toetab Boost Yourselfi Training tervisetoodete spordisari. See on mõeldud kõigile, keda ühendab armastus spordi vastu – köielkõndijast profiratturini!

Vaata kõiki täispikki videointervjuusid aasta läbi Boost Yourselfi kodulehelt.

Tekst: Boost Yourself