Suusatamine

Regina Oja lõpetas MK-hooaja Kontiolahtis 36. kohaga

1 minutit lugemist
Regina Oja. Foto: Assar Jõepera
Regina Oja. Foto: Assar Jõepera

Regina Oja. Foto: Assar Jõepera

Regina Oja sai täna Soomes Kontiolahtis lõppenud maailmakarikasarja viimasel etapil naiste 10 km jälitussõidus 36. koha, MK-sarja võitis itallanna Dorothea Wierer.

Oja alustas tänast jälitussõitu 27. kohalt, startides liidrist Denise Herrmannist 1.35 hiljem. Esimeses lamadestiirus eksis ta ühel lasul ja lahkus tiirust 33. kohal (+1.47). Teises lamadestiirus tegi Oja kaks möödalasku, mis kukutas ta 40. kohale (+2.14). Kolmandas tiirus, kus lasti püsti, jäi Ojal üles üks mark, kuid viimases tiirus oli ta täpne. Finišisse jõudis Regina Oja 36. kohal (+2.56,4).

Jälitussõidu võitis tänast võistlust 11. kohalt alustanud prantslanna Julia Simon, kes tõusis liidriks tänu viimasele tiirule, mille läbis puhtalt. Nelja tiiru peale kokku eksis ta teises ja kolmandas tiirus kummaski ühe korra. Teise koha sai samuti viimases tiirus täpne olnud šveitslanna Selina Gasparin (+17,3), kes startis 10. kohalt. Esimesed kolm tiiru tal nii hästi ei läinud. Esimeses tiirus tegi šveitslanna ühe, teises kaks ja kolmandas ühe möödalasu.

Kolmandaks tuli itaallanna Lisa Vittozzi (+20,9), kes eksis igas tiirus ühe korra. Tänast jälitussõitu liidrikohalt alustanud sakslanna Denise Hermann taandus 16. kohale (+1.30,3), kuna pidi suusatama kokku 8 trahviringi. Maailmakarikasarja võitis itaallanna Dorothea Wierer. Jälitussõidu lõpetas ta 11. kohal (+57,8). MK-sarja arvestuses kogus ta 793 punkti. Sarjas kuulus teine koht norralannale Tiril Eckhoffile 786 punktiga. Kolmanda koha sai Denise Herrmann 745 punktiga.

Tänase jälitussõiduga lõpetas oma karjääri 37-aastane soomlanna Kaisa Mäkäräinen, kes täna sai 4. koha (+28,2). Esimeses kahes tiirus eksis ta ühe korra ja kolmandas kaks korda, ent viimase läbis puhtalt. Soomlanna on neli korda võitnud (2011, 2014, 2018) MK-sarja. Kokku on ta võitnud 27 MK-etappi. 2011. aastal tuli ta maailmameistriks jälitussõidus. Veel on tal ette näidata üks MMi hõbe ja neli pronksi.

Naiste 10 km jälitussõidu tulemused

MK-sarja kokkuvõte