fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Rauno Tiits vallutas kolme tunniga 21 korda Tallinna teletorni

1 minutit lugemist
Rauno Tiits Tallinna teletorni vallutamas. Foto: Erkki Viljarand
Rauno Tiits Tallinna teletorni vallutamas. Foto: Erkki Viljarand

Rauno Tiits Tallinna teletorni vallutamas. Foto: Erkki Viljarand

Eile õhtul toimus Tallinna teletornis Trepimaraton ERI, mille käigus suutis kolme tunni jooksul kõige rohkem kordi kirja saada Rauno Tiits ja Piret Põldsaar.

Rauno Tiits jooksis mööda treppi teletorni üles 21 korda, mille käigus kogus 3570 tõusumeetrit, 1365 korrust ja 19 236 trepiastet. Kontrollaeg oli kolm tundi, kui osaleja jõudis enne kolme tunni täitumist veel startida, siis sai ta seda teha. Aja sisse läks arvesse liftiga allasõit. Tiitsi lõppaeg tuli 3:11.09.

“Arvasin, et suudan 18 korda joosta, aga kestsin päris hästi ja viimase korra jooksin kõige kiiremini. Võistlus meenutas intervalltreeningut. Raskeks läks kümnenda korra peal, aga keha harjus ära,” rääkis Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tema ajad jäid enamasti 6.30-7.00 vahele.

“Ega ma ennast väga kindlalt ennem seda katsumust ei tundnud, sest varasemalt ei ole üle kahe tunni treppidel jooksnud. Loodetavasti välisvõistlustel suudan peagi sammu edasi teha. Üllatav, et täna ei anna jalad üldse tunda. Eile oli küll lihastes valu sees,” ütles Tiits. Varem ei ole sellist võistlust Eestis korraldatud, kuid Tiits arvas, et seda võiks edaspidigi teha.

Teise ja kolmanda koha pärast käis tihe heitlus, sest nii Lauri Loodsalu ja Meelis Kuris jooksid teletornis mööda treppi üles 19 korda. Parem aeg 3:07.54 andis teise koha Loodsalule. Kolmas Kuris ajaga 3:09.32.

Naistest suutis kõige rohkem kordi kirja saada Piret Põldsaar, kelle tulemuseks jäi 18 korda (3:13.37). “Üritusest kuuldes olin kindel, et tahan osaleda. Kõige enam kannustas soov ennast tundma õppida – huvitav, kuidas organism reageerib sellele, et nii pikalt vaja üles pürgida. Üksteist toetati aina edasi liikuma, siiralt ja soojalt. Poleks uskunud, et jõuab nii palju kolme jooksul üles joosta. Raskeim hetk tekkis ühe tunni ja pooleteise vahel, aga kohanesime kõik. Jalad olid isegi järgmisel ja on ka ülejärgmisel päeval täista korras – nii et julgen kõigile soovitada rohkem treppidest käimist,” ütles Põldsaar.

Teise koha sai Merlyn Valma 16 korraga (3:10.06) ja kolmanda koha Sigrid Turja 15 korraga (3:15.19).

trepp