Jooksmine

Rapla Võidujooksul said kaksikvõidu korraldajaklubi liikmed

1 minutit lugemist
Mardo Lundver, Arvi Almaa ja Aleksander Kulešov autasustamisel. Foto: Rapla jooksuklubi
Mardo Lundver, Arvi Almaa ja Aleksander Kulešov autasustamisel. Foto: Rapla jooksuklubi

Mardo Lundver, Arvi Almaa ja Aleksander Kulešov autasustamisel. Foto: Rapla jooksuklubi

Eile Rapla Jooksuklubi korraldatud 31. Rapla Võidujooksul võtsid kaksikvõidu korraldajaklubi liikmed Arvi Alamaa ja Mardo Lundver. Naiste arvestuses osutusid kiiremateks Täppsportlased.

Alamaa võitis 5,8 km pikkuse distantsi tulemusega 17.24. Klubikaaslane Lundver kaotas talle 19 sekundiga. Võitja väljaselgitamiseks läks kahe konkurendi vahel rebimiseks. “Enne starti polnud ma üldse kindel oma hetkeseisus, kuna viimane rahvajooks oli kuu aega tagasi ja viimane võistlus kuu alguses toimunud Eesti meistrivõistlused 4×1500 m teatejooksus,” rääkis Alamaa ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Enne starti andis treener talle soovituse hoida klubikaaslase tuulde ning kui kestab lõpuni, siis asi lõpu peale jätta. “Jooksime koos kolm kilomeetrit, kuni otsustasin natuke kiirust juurde lisada. Hoidsin rütmi lõpuni välja ja tasuks hea aeg 5 km vaheaeg tuli 15.20-15.30 vahele. Lõpuks õnnestus enda jaoks murda 5 km needus. Jooksin oma eelmise aasta ajast 1.35 kiiremini. Vorm on tõusuteel ning loodan kõige teravam olla augusti lõpus,” sõnas Alamaa.

Mardo Lundveri sõnul pani ta kohe stardipaugu kõlades tempo peale. “Avakilomeeter tuli kolme minuti kanti. Umbes poolel maal rebis klubikaaslane väikese vahe sisse, mis kuni lõpuni püsis stabiilsena. Näha oli, et kamraadi minek ja samm on täna parem, samuti võidutahe. Mul olid veel reedesed tugevad lõigud jalgades, ei hakanud meeletult punnitama ning ega ei soovinudki väga palju pingutada. Sellele vaatamata viisakad lõpuajad mõlemal. Konkurents on edasiviiv jõud!” lausus Lundver. Kolmanda koha sai Aleksander Kulešov ajaga 18.43, olles ühtlasi kiireim veteran.

Naistest võitis Rapla Võidujooksu Kaia Lepik (Täppsportlased) ajaga 20.10. Teisena lõpetas tema klubikaaslane Mari Boikov 20.43-ga. Kolmandaks tuli Anne-Ly Palm (SK ProRunner) 22.06-ga.