Jooksmine

Rapla Selveri Suurjooksu esimese poolmaratoni võitsid Olga Andrejeva ja Ilja Nikolajev

2 minutit lugemist
Kolm poolmaratoni kiiremat naist finišis. Vasakult: Marion Tibar, Olga Andrejeva ja Kadiliis Kuiv. Foto: Taavi Tambur
Kolm poolmaratoni kiiremat naist finišis. Vasakult: Marion Tibar, Olga Andrejeva ja Kadiliis Kuiv. Foto: Taavi Tambur

Kolm poolmaratoni kiiremat naist finišis. Vasakult: Marion Tibar, Olga Andrejeva ja Kadiliis Kuiv. Foto: Taavi Tambur

Eesti Linnajooksude sarja kolmanda etapina toimus täna ajakirja Jooksja eestvedamisel 7. Rapla Selveri Suurjooks, mille raames peetud esimese poolmaratoni võitsid Olga Andrejeva ja Ilja Nikolajev.

Nikolajevi edu lähimate jälitajate Raido Miti (Head Inimesed) ja Ülari Kaisi (SK Jooksupartner) ees kasvas poolel maal pooleteisele minutile. 10 km vaheaja punktis edestas Nikolajev neid 1.37-ga. Parima naisena läks sealt läbi Olga Andrejeva ajaga 38.19. Temast jäi 34 sekundiga maha Marion Tibar (Head Inimesed). Kolmanda koha eest võitlesid kahekesi koos jooksvad Kadiliis Kuiv (SK ProRunner) ja pärast vigastuspausi heasse vormi tõusnud Mari Boikov (Täppsportlased), kes poolel maal kaotasid Tibarile 18 sekundiga.

Finišisse jõudiski meestest esimesena Ilja Nikolajev, kes võitis Rapla Selveri Suurjooksu raames esimese poolmaratoni ajaga 1:07.05. Tema edu järgnevate ees osutus nii suureks kui üle nelja minuti. Teisena jõudis finišisse Raido Mitt ajaga 1:11.24. “Lasin Iljal minna, kuna teadsin, et ta lähen aega jooksma. Jooksin terve distantsi Ülariga koos ning kontrollisin jooksu. Narvas toimuvaid poolmaratoni Eesti meistrivõistlusi silmas pidades hoidsin ennast tagasi,” lausus Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ülari Kaisist rebis ta lahti lõpu eel ca 1 km enne finišit. Kais kaotas Mitile finišis kümne sekundiga.

Kuus paremat meest poolmaratoni autasustamisel. Foto: Taavi TAmbur

Kuus paremat meest poolmaratoni autasustamisel. Vasakult: Raido Mitt, Ilja Nikolajev, Ülari Kais, Marti Medar, Martin Vilismäe ja Tarvi Tameri. Foto: Taavi Tambur

Naistest võitis poolmaratoni Olga Andrejeva ajaga 1:22.56. Teise koha sai Marion Tibar 1:23.45-ga ja kolmanda koha Kadiliis Kuiv 1:24.10-ga. “lmaolud olid tuulised, pool ringi puhus tugev vastutuul ja pool ringi taganttuul. Esimesel neljal kilomeetril jooksis Marion minu järgi, siis kiirendasin ja tegin temaga vahe sisse. Edasi jooksin kontrollides olukorda. Kuna enne Tartu jooksumaratoni jäin haigeks, ei saanud seal osaleda. Olin võidunäljas, mistõttu jäin tänase jooksuga rahule,” ütles Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

10 km pikkusel distantsil võidutses taaskord keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 31.12. Teisena lõpetas Argo Jõsesoo 32.04-ga ja kolmandana Jaanus Kallaste (Treeningpartner) 32.11-ga. “Jooksin Argoga 1,5 km koos, siis ta kiirendas ja ma ei julgenud kaasa minna – sama vahe jäi lõpuni püsima,” märkis Kallaste.

Naistest võitis 10 km jooksu Kaisa Kukk (Treeningpartner) tulemusega 36.24. “Läksin täna esikoha peale jooksma, ega mitte aega taga ajama, vaid võimalikult väikese kulugu võitma. Tuleb kiita mehi, kes tuulevarju pakkusid ja asja kergemaks tegid. Jooksin koos meeste ja Kaia Lepikuga koos kuni seitsmenda kilomeetrini, siis tõstsime Kaiaga tempot, enamik mehi jäi maha. Viimasel kilomeetril panin nii palju juurde, kui võiduks tarvis läks,” seletas Kukk. Eilne 3000 m jooks oli tema jaoks pigem lahtijooks ning täna tundus tal olevat hea kerge minek.

Teisena järgnes Kaia Lepik (Täppsportlased) isikliku rekordiga 36.38-ga. Ta parandas oma varasemat tippmarki ligi 20 sekundiga. “Jooksime Kaisaga kuni üheksanda kilomeetrini koos, tal on lõpp parem. Esimese poole hoidsime meeste punti ja saime nii tuulevarjus olla, pikal sirgel puhus taganttuul ja ei väsitanud,” sõnas Lepik. Tema järel lõpetas Laura Maasik ajaga 37.20.

Tiidrek Nurme Raplas 5 km distantsil. Foto: Taavi Tambur

Tiidrek Nurme Raplas 5 km distantsil. Foto: Taavi Tambur

Kõige lühema, 5 km distantsi võitis Tiidrek Nurme ajaga 14.52, kes edestas teisena lõpetanud Leonid Latsepovit minutiga (15.53). Nurme tegi pärast 1. mai ümber Viljandi järve jooksu, kus ta jala väänamise tõttu katkestas, oma esimese stardi. “Viljandis õnneks jalaga midagi ei juhtunud. Rada tundus täna natuke pikem kui 5 km. Täpse raja korral oleksin jooksnud 14.10-ga. Kuna ma ei ole ammu võistelnud, siis tahtsin tugevat koormust saada. Tegemist oli eelsoojendusega Narva poolmaratoniks, kus tahan Mukungaga duelli pidada,” ütles Nurme.

Kolmanda koha sai Rauno Palm tulemusega 16.02. Naistest võitis 5 km jooksu Kelly Nevolihhin ajaga 18.24. Teiseks tuli Katrina Zaitseva 18.30-ga. Kolmas koht kuulus Brit Rammulile täpselt 19 minutiga.

Rapla Selveri Suurjooksu kõik tulemused