fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladUjumineUudised

Ralf Tribuntsov: olen stipendiumi leidmisega natuke hiljaks jäänud

1 minutit lugemist

18-aastane Ralf Tribuntsov on kerkimas Eesti ujumise eliiti. Kevadel gümnaasiumi lõpetav Tribuntsov tahab kindlasti jätkata õpinguid USA-s, ülikool on hetkel veel lahtine.

Tribuntsovi nädalavahetusel ujutud kaks Eesti rekordit lühikeses basseinis on tema karjääri esimesed täiskasvanute Eesti rekordid. Märtsikuine lõunalaager õnnestus täielikult, sellele järgnenud treeningperioon Eestis samuti ja kõik see vormistus Norras rekorditeks nii saja kui 50 meetri seliliujumises.

“See oli täitsa uskumatu tunne,” kommenteeris Tribuntsov intervjuus ETV-le. “Ma ei uskunud, et ma nihukest hüpet suudan teha. See eelmine isiklik, mis mul oli – 53,6, see oli ujutud pool aastat tagasi. Ja et selline hüpe – üle sekund-pooleteise parem -, see oli uskumatu.”

“Tema suhtes see ei olnud üllatav, sest ta tegi väga suure arenguhüppe juba sügisel, aga nüüd jah, natuke võib-olla siiski – me ei lootnud nii häid tulemusi,” lisas treener Siiri Põlluveer.

Kevadel Audentese lõpetav Tribuntsov seostab oma tulevikku USA ülikoolidega ja Utah oli ka esmalt välja valitud. Aga lõplikult asjad lukus veel ei ole. “Kõik võib selguda kuu aja jooksul, aga kõik võib selgeks saada alles septembris-augustis, kas üldse lähen. See on praegu täiesti küsimärk,” ütles ujumislootus.

Ja kindlasti on viimase nädalavahetuse tulemused ka oluliselt rohkem võimalusi pakkuvad. “Ma tean, et need tulemused on suht head. Nüüd püüan saata kirju laiali, et küsida, kas on stipendiumeid, sest tegelikult on koolid stipendiumid ära jaganud ja ma olen natuke hiljaks jäänud. Aga äkki õnnestub kuskilt midagi leida.”

Sel hooajal teeb Tribuntsov kindlasti kaasa universiaadil, mis on üks hooaja peaeesmärke, välistatud ei ole ka pika basseini MM Barcelonas.