Jooksmine

Raivo Alla pidi Eesti-Läti jooksul tunnistama Ilja Nikolajevi paremust

1 minutit lugemist
Raivo Alla eesti-Läti jooksul. Foto: Valga Sport
Raivo Alla eesti-Läti jooksul. Foto: Valga Sport

Raivo Alla Eesti-Läti jooksul. Foto: Valga Sport

Valga Sport eestvedamisel toimus täna 4. Eesti-Läti jooks, mille 10 km pikkuse põhidistantsi võitis Ilja Nikolajev Raivo Alla ees. Parimaks naiseks osutus Luna-Aleksandra Lagoda.

Keskmiselt 3.12-ga kilomeetreid läbinud Nikolajevi tempos suutis Raivo Alla kesta esimesed paar kilomeetrit ja hakkas seejärel maha jääma. Nikolajev lõpetas jooksu ajaga 32.04, edestades teisena finišisse jõudnud Raivo Allat ühe minutiga. “Lootsin alguses, et suudan natuke pikemalt temaga koos sammu pidada, Raskus on veel jalgades, ei ole teravat trenni teinud sel kevadel, Intervalltreeninguid olen saanud hõredalt teha. Loodan, et päike ja lumesulamisest välja tulnud metsateed võimaldavad kiiremaid samme teha,” ütles Alla ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ka arvas Alla, et jalgades võis tunda anda paar nädalat tagasi Küprosel joostud poolmaraton, kuna korralikku taastumist ette ei võtnud. “Eesti-Läti jooksul püsis ligi pool maad minuga koos lätlane Rihards Linde, kuid hakkas pärast seda ära vajuma,” kirjeldas Alla jooksu käiku. Lätlane lõpetas kolmandana ajaga 33.51. Edasi plaanib Raivo Alla aidata järgmisel laupäeval, 20. aprillil Tallinnas ekideni Eesti meistrivõistlustel Sparta teist võistkonda. Päris kindel ta selles veel ei olnud, kuid 1. mail lubas ta ümber Viljandi järve jooksu stardis olla.

Naistest võitis jooksu Luna-Aleksandra Lagoda tulemusega 36.22. Kaisa Kukk kaotas talle üle minuti (37.26).

“Jooks kulges plaanipäraselt – eesmärk oli enne järgmise nädalavahetuse ekideni 10 km asfaldi jooksmistl proovida ja Valgas täna see võimalus avanes. Sain aimu, mis tempot keha praegu talub ja kuna tegemist minu esimene võistlusega, siis võib rahule jääda ja tööd edasi teha. Siit saab ainult paremaks. Luna poolt väga tubli jooks, kuna tal tuli samamoodi üksinda tuult murda ja sain omal nahal tunda, kui palju raskemaks see võistlemise tegi,” lausus Kukk. “Kuna Luna oli piisavalt pikalt eest ära, siis sain oma eesmärgile keskenduda ja mitte end pildiduks joosta, vaid hoida põhienergia järgmiseks nädalavahetuseks.”

Kolmas koht kuulus Irina Biziaevale ajaga 40.16.

Eesti-Läti jooksu tulemused