TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Rait Ratasepp sai mägiultrajooksul isikliku rekordiga 46. koha

1 Minutit lugemist
Rait Ratasepp finišis.

Rait Ratasepp mägiultrajooksu finišis.

Ultrasportlane Rait Ratasepp ületas TransGranCanaria mägiultrajooksu finiši kaks tundi parema ajaga kui 2016. aastal. Ta jõudis üle finišijoone ajaga 16:53.55, mis andis talle 486 osaleja seas 46. koha.

Enam kui 7500 tõusumeetriga 125 km jooksu suurimaks võiduks peab Ratasepp, et suutis raja läbida ühegi komistuse, ohtliku olukorrata, kontrollides jooksu algusest lõpuni. “Raskelt, ent üle ootuste kulgenud ultrajooks on hea märk sellest, et olen oma treeningettevalmistustega õigel teel,” ütles Ratasepp, lisades: “Niivõrd raskel ja vahelduval profiilil jooksmine on äärmiselt tehniline, mistõttu ei ole see kerge ettevõtmine. Sellist lihasvalu ei koge ma ühelgi ultratriatlonil.”

Mehe sõnul on ta jooksuvõimekuse viinud enneolematule tasemele. “Ma suutsin ka raja lõpuosa rasked laskumised joosta, mida ma varasematel aastatel pole katkiste jalalihaste tõttu suutnud teha. Kuna rada oli reedesest vihmast märg ja libe, pidi olema eriti tähelepanelik, et ei kukuks ega komistaks. Seega sai endast igal sammul 100% antud,” ütles Ratasepp.

Kogu katsumuse jooksul astus Ratasepp 154 084 sammu ning tõusis 1852 korrust. Kaloreid kulus mehel selle ettevõtmise jaoks enam kui 10 000. Tegemist oli Ratasepa neljanda TransGranCanaria ultrajooksuga. “Järgneval aastal võib-olla teen pausi. Tulin sel aastal lõpetama seda, mis eelmisel aastal pooleli jäi. Nüüd on sellega rahu. Samas kunagi ei tea,” tõdes Ratasepp. Mägiultrajooksu võitis hispaanlane Pau Capell Gil ajaga 12:48.08.

Hooaja põhikatsumusena korraldab Ratasepp iseendale ultratriatloni, milletaolist ei ole keegi veel triatlonimaailmas kogenud. Mees plaanib selle aasta sügisel läbida raskel profiilil ja kliimatingimustes Fuerteventural 20 järjestikusel päeval 20 täispikka triatlonit. Ees ootav ettevõtmine ei ole meeletu mitte ainult distantsi, vaid ka võistluseelarve poolest. Oma panuse katsumuse edukaks korraldamiseks saab anda igaüks ultrasportlase veebilehel www.raitratasepp.ee. Kõikide toetajate vahel loositakse välja mitmeid auhindu, sh Ratasepa varustussponsoritelt.

Mägiultrajooksu tulemused