fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Rait Ratasepp läbis 125+ km mägiultrajooksu alla 19 tunni

1 minutit lugemist
Rait Ratasepa finiš. Foto: erakogu
Rait Ratasepa finiš. Foto: erakogu

Rait Ratasepa finiš. Foto: erakogu

Rait Rasasepp seadis 125+ km pikkuse enam kui 8000 tõusumeetriga TransGranCanaria mägiultrajooksu stardis eesmärgiks alistada 20 tunni piir. Kõigile raskustele vaatamata ületas sportlane endagi ootusi ning lõpetas jooksu ühest Grand Canaria otsast teise ajaga 18:53.53. Sellega saavutas ta 784 sama distantsi läbinud jooksjate konkurentsis üldarvestuses 76 koha.

Ratasepa sõnul ei ole võimalik selle võistlusraja raskust sõnades kirjeldada. „Lisaks meeletutele tõusu- ja langusmeetritele on rada väga kiviklibune ja seega tehniliste laskumistega,“ tõdes sportlane. Võistluse tegi eelmisest aastast oluliselt keerulisemaks ka ilm, mille ennustamine mägedes on tänamatu töö. Kuigi korraldajad arvasid samuti, et temperatuur jääb üle 10 kraadi, ei pidanud see paika. Öisel ajal enam kui kilomeetri kõrgusel oli sooja mõned kraadid ning tuulefaktor langetas seda veelgi.

„Võistlus kulges minu jaoks muretult kuni päikesetõusuni, mil 1400 meetri kõrguselt mäenukilt laskudes muutus ühtäkki parema jala põlve juurest kangeks ja valulikuks. Laskumistel põlve säästmine pani teised lihased suure surve alla ning oli ainult aja küsimus, mil need ära väsivad. Alates 90. kilomeetrist, mil algas 2000 meetri pealt allatulek, algas ka minu tõeline kannatuste rada. Sealt edasi tõi mind finišisse üksnes tahtejõud, mis seekord oli valust tugevam. Kõik valu ja kannatused heastas finišijoone ületamine ning veel sellise lõpuajaga,” kirjeldas Ratasepp võistluskogemust.

Ultrakatsumuse finiši läbis esimesena Didrik Hermansen Norrast, kelle lõpuajaks jäi 13:41.48. Raskel võistlusel finišeeris kokku 516 jooksjat. 2015. aastal lõpetas Ratasepp TransGranCanaria ultrajooksu ajaga 22:35.42. TransGranCanaria ultrajooks oli ettevalmistus suvel ees ootava 3-, 5- ja 10-kordse ultratriatloniks.