fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Rain Vellerind võitis Ukrainas 24-tunni jooksu

1 minutit lugemist
Rain Vellerind Vinnitsas poodiumi kõrgeimal astmel 24-tunni jooksu võitjakarikaga. Foto: erakogu
Rain Vellerind Vinnitsas poodiumi kõrgeimal astmel 24-tunni jooksu võitjakarikaga. Foto: erakogu

Rain Vellerind Vinnitsas poodiumi kõrgeimal astmel 24-tunni jooksu võitjakarikaga. Foto: erakogu

Rain Vellerind võitis Ukrainas Vinnitsas 24-tunni jooksu tulemusega 171,731 km.  Võistlus oli kõrvaldistantsiks samas peetud Ukraina meistrivõistlustele 48-tunni jooksus.

Võistlus toimus Rahvaste sõpruse pargis 1,3 km pikkusel ringil, millest umbes pool hea kvaliteediga sillutiskividest laotud pargitee ja teine pool tossu-sisse-pugema-maias peenike killustik, vahendas Vellerind oma muljeid Estonian Ultrarunners Team kodulehel.

Esimesed tunnid püsis Rain Vellerind 9.-10. kohal, siis hakkas vaikselt tõusma, jõudes õhtuks 6.-7. kohale. “Hoogsal sammul kulgev valgevenelane seletas, et jookseb seda jooksu neljandat korda ja tuleb vajutada, sest öösel on külm ja pime ja niikuinii korralikult joosta ei saa. Kaheksa tunni järel kaotasin valgevenelasele neli ringi,” meenutas Vellerind. 12 tunniks langes valgevenelane teiseks ja eestlane jõudis temaga samale ringile. Kella üheks asus Vellerind võistlust juhtima.

“Jätkasin ühtlases rütmis ja tund tunnilt hakkas edu kasvama. Olin välja arvestanud, et ühtlaselt 200 km kogumiseks tuleb 12 tunniga läbida 76 ringi, tuli 73. Kuna koitma hakkas ka võiduvõimalus, otsustasin panustada sellele. Konkurendid vajasid üha rohkem ja pikemaid hingetõmbepause ning mulle see sobis. Tuli ainult kontrollida, et ise mitte liigsesse eufooriasse ei langeks ja tempovinti üle ei keeraks,” sõnas Vellerind.

Joostes tekkis tal mõte saada selline edu, et viimased tunnid võiks rahulikult jalutada ja ei peaks põdema, et keegi mööda jookseb. Vellerindi edu kasvas lõpuks 8,5-le ringile ehk 10-11 km. “Ootasin kuni 22 tundi täis sai, sest kartsin, et mõni konkurent võib teha lõpuspurdiga imesid. Konkurent osutus õnneks kiirkõndijaks, vähendas vahet 6 kilomeetrini. Valgevenelane ja mõned nooremad poisid pidid lõpuks 60-aastasele kogemusele alla vanduma,” tõdes Vellerind.