Jooksmine

Olga Andrejeva uuendas Vastseliina linnuse jooksul rajarekordit

2 minutit lugemist
Meeste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Anti Puustus, Raido Ränkel, Algo Kärp. Foto: Võrumaa Spordiliit

Suusataja Raido Ränkel võitis täna Võrumaa pikamaajooksusarja 7. etapi – Vastseliina linnuse jooksu ning jätkab kokkuvõttes sarja liidrina Anti Puustuse ees. Naistest võidutses esimest korda sarja osavõistlusel kaasa teinud Olga Andrejeva uue rajarekordiga.

Võru Suusaklubi esindaja Ränkel võitis 12,5 kilomeetri pikkuse põhidistantsi ajaga 43.38. Teisena lõpetanud Anti Puustus kaotas talle 13,4 sekundiga. Kolmanda koha sai suusataja Algo Kärp Team Haanja) 44.19-ga. Tema järel lõpetas neljandana kolmas suusamees Karel Tammjärv ajaga 44.50. Esikuuikusse mahtusid veel Jürgen Külm (Treeningpartner) ja Taavi Tambur (Sparta).

“Anti pakkus tugevat konkurentsi tasastel kõvema pinnasega reljeefil, kuid minu õnneks oli viimased 700 meetrit heinamaad pidi ja seal panin enda paremuse maksma. Kiirendasin järsult 300 meetrit enne lõppu ja suutsin taaskord võita,” kommenteeris Raido Ränkel ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Alguses üritas ta sama taktikat nagu Uhtjärvel, et alguses väga kõva tempo peale panna. “Treeninglaager on nii tugev olnud, et värskust täna polnud. Enamuse jooksust vedas täna Anti. Kannatasin tema trumbid lõpus ära ning lõpus minule sobival maastikul oli Anti lihtsalt nõrgem,” lisas Ränkel.

Naiste esikolmik autasustamisel. Vaskalult. Johanna Ardel, Olga Andrejeva ja Annika Rihma. Foto: Võrumaa Spordiliit

Naistest võitis jooksu üldarvestuses 14. kohal finišisse jõudnud Olga Andrejeva (Sparta) ajaga 49.42, mis on naiste uus rajarekord. Andrejeva tegi Võrumaa pikkamajooksu sarja võistlusel kaasa esimest korda. “Viibides Otepääl laagris otsustasime Taaviga (Tambur), et osaleme mõnel kohalikul jooksul. Kohale jõudes selgus, et niisama sörkida ei saa, sest Annika Rihma on ka kohal,” rääkis Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Nii läks ta kohe jooksu algul ette, Annika Rihma püsis umbes kaks kilomeetrit tal kannul. “Kiirendasin, et võita vahefiniš ja otsustasin samasuguse kiirusega jatkata. Annika kaasa ei tulnud. Edaspidi suurendasin vahet. Minek oli hea, nautisin jooksu. Finišis sain teada, et jooksin naiste rajarekordi,” mainis Andrejeva.

Annika Rihmast suutis mööduda veel Johanna Ardel (SK Beavers), kes sai naistest teise koha ajaga 51.19. Kolmandaks platseerus Annika Rihma (Audentese SK) 51.31-ga. Kokku lõpetas pika distantsi 167 osalejat.

5,5 km pikkuse lühidistantsi võitis Aleksandr Varikov ajaga 24.47. Järgnesid Veiko Kibena 25.29-ga ja Tanel Israel 28.40-ga. Võrumaa pikamaajooksusarja järgmine etapp toimub 20. augustil, mil peetakse Jõe- ja järvejooks Lasval.