fbpx
Suusatamine

Eesti duo sai MMil paarissprindis 12. koha

1 minutit lugemist
Marko Kilp. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix
Marko Kilp. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix

Marko Kilp. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix

Raido Ränkel ja Marko Kilp täna Austrias Seefeldis jätkunud suusaalade maailmameistrivõistlustel  paarissprindis finaali ei jõudnud, kokkuvõttes kuulus neile 29 paari seas 12. koht.

“Teisel ringil läksin teise suusaga, mis ei töötanud nii hästi kui esimese ja viimase vahetuse ajal, seal panin päris suure jõuvaru hakkama. Viimases vahetuses ei olnud kuskilt enam seda käiku leida, et sloveeniga kaasa minna,” ütles Kilp pärast võistlust. Tema paarimees Raido Ränek kiitis hooldetiimi tööd. “Suusad tulid esimeses vahetuses ise mäest alla, hooldemehed tegid osade suuskadega väga super tööd. Teine paar oli mul ka kehvem. Täna tundsin juba, et jõuan, viimases vahetuses kannatasin nii palju kui võimalik,” sõnas Ränkel.

Finaali võitis Norra koosseisus Johannes Hösflot Kläbo ja Emil Iversen ajaga 18.49,86. Teisena lõpetas Venemaa (Gleb Retivõhh ja Aleksandr Bolšunov), kaotades 1,88 sekundiga ja pronksile tuli Itaalia (Francesco De Fabiani ja Federico Pellegrino), kaotades 4,03 sekundiga. Rootsi duo (Oskar Svensson ja Calle Halfvarsson) pidi leppima esimesena medalita, pronksist jäi puudu 0,7 sekundit.

Naiste paarissprindi võitis Rootsi koosseisus Stina Nilsson ja Maja Dahlqvist ajaga 15.14,93. Hõbemedal kuulus Sloveeniale (Katja Visnar ja Anamarija Lampic) 0,37 sekundilise kaotusega. Norra (Maiken Caspersen Falla ja Ingvild Flugstad Östberg) seekord pronksil, kaotades võitjale 0,60 sekundiga.