Jooksmine

Raido Mitt võitis soolojooksuga 91. Rabajooksu

2 minutit lugemist
Raid Mitt Rabajooksu võitmas. Foto: endel Apsalon
Raid Mitt Rabajooksu võitmas. Foto: endel Apsalon

Raido Mitt Rabajooksu võitmas. Foto: Endel Apsalon

Täna Pääsküla raba teedel toimunud traditsioonilise 6,3 km pikkuse Rabajooksu, mis järjekorras juba 91., võitis soolojooksuga Raido Mitt. Naistest võitis jooksu Laura Maasik.

Raido Mitt ei andnud konkurentidele võimalust ja jooksis kohe alguses teistel eest, jõudes rabaringilt tagasi ajaga 19.18.”Esimesed 200 meetrit jooksime koos, siis läksin eest ära. Tahtsin kindla tempo ja rütmiga joosta. Esimene kilomeeter tuli üsna kiire, sain eest ära ja vahe püsis lõpuni välja,” rääkis Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Päris hooaja avastart täna Miti jaoks ei olnud, eelmisel pühapäeval jooksis ta Berliinis poolmaratoni. “Tahtsin seal parandada oma isiklikku rekordit. Kolmandiku rajast püsisin graafikus, aga seejärel enesetunne halvenes, lasin jala sirgeks ja jooksin rahulikult lõpuni, finišeerides ajaga 1:21,” sõnas Mitt.

Mees arvas, et hooaja esimeseks stardiks poolmaraton talle hästi ei sobi. “Ilmselt pean enne lühematel distantsidel jooksma. Samuti ei ole ma piisavalt treeninud poolmaratoni jaoks, just pikematel distantsidel, sest ei ole piisavalt võhma,” kritiseeris Mitt ennast. “Nii tahtsin täna Rabajooksul joosta enda poolmaratoni võistlustempos, et harjutada pikemaks maaks. Jooksin enne pika otsa alla ja tegin selle sees võistluse.” Järgmisel nädalal tahab Mitt joosta Võrumaa pikamaajooksusarja avavõistlusel ja võistleb laupäeval orienteerumise Jüriöö jooksul. Edasi tulevad tema plaani Kõrvemaa kevadjooks ja ümber Viljandi järve jooks.

Teise koha sai tänasel Rabajooksul Jaanus Kallaste (Treeningpartner) ajaga 19.34. “Pärast seda kui Raido Mitt läks eest, jäin koos Rauno Reinartiga jooksma. 2 km enne lõppu sai Tõnu Lillelaid meid kätte ja jooksime kolmekesi koos lõpuni välja, kus õnnestus spurdiga teine koht saada. See oli minu esimene start sel aastal. Natuke kartsin ka, et ei tea mis seisus olen, aga jäin rahule, arvestades, et jaanuar ja veebruar olin jälle vigastsega audis,” nentis Kallaste. Tema järel lõpetas kolmandana Tõnu Lillelaid ajaga 19.39.

Naistest võitis Rabajooksu Laura Maasik ajaga 22.44 50-aastase Liliana Torni (Täppsportlased) ees. Torni lõpuaeg 23.17. “Mulle oli jooks küll keskmisest tugevam pingutus nagu võistlused ikka, aga väga raskeks lõpuni välja tegelikult ei läinud. Lihastele oli küll veidi harjumatu, sest distants lühike ja seega ka tempo keskmisest kiirem. Sain hea emotsiooni ning tugevama pingutuse kui tavapärase trennina, nii et olen rahul,” lausus Maasik.

Kolmandaks jooksis end üle hulga aja võistlemas näha olnud Evelin Talts tulemusega 23.23.  “Ikka pingutasin. Jooksutrenni ma ei tee ju praegu üldse, rääkimata lõikude jooksmisest. Raske pingutus muidugi, keha pole ju harjunud,” tõdes Talts. “Allas hommikul mõtlesin, et võiks jooksma minna. Otsisin kapipõhjast vanad võistlustossud üles ja puhusin tolmu maha. Olen viimasel aastal jooksnud keskmiselt umbes 20 km nädalas. Vahepeal on olnud nädalaid, kus ma pole sammugi jooksnud,” lisas ta.