fbpx
Jooksmine

Raido Mitt noppis ümber Harku järve jooksul kolmanda võidu

2 minutit lugemist
Raido Mitt ümber Harku järve jooksu finišis. Foto: Riho Lüüs
Raido Mitt ümber Harku järve jooksu finišis. Foto: Riho Lüüs

Raido Mitt ümber Harku järve jooksu finišis. Foto: Riho Lüüs

Täna keskpäeval tehti Tallinnas algust Delfi Järvejooksude sarjaga, mille avavõistluse 48. ümber Harku järve jooksu võitis taas Raido Mitt (Head Inimesed). Tema jaoks on tegemist juba kolmanda järjestikuse võiduga.

Mitt läbis 6,4 km pikkuse järveringi ajaga 20,28,1, edestades teisena lõpetanud Roman Hvalõnskit (Sparta) 15,2 sekundiga. Kolmanda koha sai Jaanus Kallaste (Treeningpartner) ajaga 20.56,1.

Raido Mitt otsustas täna koos teistega alustada ja maastikuosani pundis püsida. “Jooksime kolm kilomeetrit koos, siis läksin Romanil eest ära,” lausus Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kogu järvejooksusarja tal kaasa teha ei õnnestu ja peab välismaal viibimise tõttu suvejooksu ümber Saadjärve 29. juunil vahele jätma, kuid ümber Pühajärve ja ümber Ülemiste järve jooksul lubas ta stardis olla. “Ülemistel tahan ka kolmanda võidu võtta,” sõnas Mitt. Järgmisel nädalavahetusel jookseb ta Raplas poolmaratoni ja edasi tuleb juba Narvas Eesti poolmaratoni meistrivõistlused.

Naistest võidutses Marion Tibar (Head Inimesed) tulemusega 24.34,2. “Liis-Grete Arro alustas päris kiiresti. Kaks kilomeetrit vedas tema, siis läks Maria Veskla must mööda. Vahepeal tõusis tempo 3.35 peale. Läksin temaga kaasa. Edasi Maria tempo kukkus 3.55 peale, sain puhata tema selja taga ja siis läksin oma tempoga minema,” ütles Tibar.

Teisena jõudis finišisse Liis-Grete Arro (Täppsportlased) ajaga 25.14,3, kes tegi oma hooaja avastardi alles eile Maijooksul. “Jaanuari lõpus juhtus mul väike õnnetus. Reie sirglihase trendioos ehk venitus. Kolm kuud tegelesin sellega. Kaks kuud muudkui proovisin, käisin laagris. See pani viimase põntsu ja viimased kuu aega tegelesin raviga. Käisin 5 korda nädalas ultrahelis ja ainuke asi, mida sain teha, oli jalutamine,” rääkis Arro ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta pidi ootama kuni valu täiesti kadunud. Nüüd on Arro saanud kolm nädalat trenni teha ja vigastus paranes lõplikult. “Eemalolek osutus vaimselt väga raskeks, aga õpetas mind palju. Tasapisi tulen tagasi ja tänane teine koht tegi heameelt ja usun, et võtsin kõik, mis võtta sain. Eile osalesin ka Maijooksul, mis oli väga raske. Isegi, kui ma ei oleks seal käinud, siis Marionile ei olnud minust täna vastast. Mul on hea meel ta üle ja usun, et meil mõlemal on ees ootamas imeline hooaeg,” lootis Arro. Kolmandaks tuli Maria Veskla (Sparta) 25.21,6-ga.

48. jooksu ümber Harku järve tulemused