fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

RaeRun suvejooksu võitsid Roman Hvalõnski ja Brit Rammul

1 minutit lugemist
RaeRun suvejooksu start. Foto: UP Sport
RaeRun suvejooksu start. Foto: UP Sport

RaeRun suvejooksu start. Foto: UP Sport

13. augustil toimus spordiklubi UP Sport eestvedamisel Harjumaal Jüri terviseradadel RaeRun suvejooks, mille 6 km pikkuse distantsi võitsid Sparta ridadesse kuuluvad Roman Hvalõnski ja Brit Rammul.

Ajaga 19.28 raja läbinud Hvalõnski sõnul tuli talle võit kergelt. “Läksin sinna kerget tempojooksu tegema, sest eelmisel nädalal tulin Ecuadorist sõjaväe viievõistluse MMilt. Terve nädal puhkasin ja taastusin pikkadest reisist, ning oli vaja teha üks lahtijooks,” rääkis Hvalõnski ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Hvalõnski saavutas sõjaväelaste MMil 26. koha, kusjuures avalalal – laskmises võitis ta kuldmedali.

RaeRun suvejooks algas Hvalõnski jaoks üllatavalt kiiresti. Arvi Alamaa pani kohe tempo peale, mida Hvalõnski ei plaaninud. Mehed jooksid kaks kilomeetrit koos, neist esimene tuli ajaga 3.12. “Teisel kilomeetril Alamaal kiirus langes umbes 10 sekundit ja mul ei jäänud midagi muud üle, kui natuke juurde panna. Kahjuks pidin edasi üksi jooksu nautima,” tõdes Hvalõnski.

Tema järel ajaga 20.10 teise koha saanud Arvi Alamaale kulges jooks alguses üsna kergelt. “Olin üsna kindel, et minuga tulevad kaasa kiired noored Karol Hanga ja Kristjan Otlot, sest stardis ma ei pannud tähelegi et, Roman Hvalõnski ka kohal. Olin üllatunud, kui nägin, et pärast Hvalõnski möödumist teisel kilomeetril kardetud noored üsna taha jäid. Üritasin mis ma üritasin, aga lihtsalt pole sees veel sellist mootorit, mis jõuaks pikemaid maid joosta kannatada,” lausus Alamaa.

Eelmisel päeval, õigemini õhtul osales ta Eesti Ööjooksul 10 kilomeetri distantsil, kus saavutas 4. koha ajaga 35.14. Nüüd valmistub ta eeloleval pühapäeval Pärnus toimuvateks Jõud suvemängude viimaseks staadionijooksuks 1500 m distantsil, kus loodab anda oma parima. Kolmandana lõpetas RaeRun suvejooksu noortejooksu parim Karol Hanga (Kose 2000) ajaga 20.52. Naistest võiotis jooksu Brit Rammul Spartast ajaga 23.18. Järgnesid Maris Terno (SK Saue Tammed) 23.35-ga ja Maria Nesterenko 24.52-ga.

RaeRun suvejooksu tulemused