TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Rabajooksu patroon Grit Šadeiko: lähen nautima jooksmist ja loodust

1 Minutit lugemist

Eeloleval pühapäeval joostakse Harku metsas 75. korda traditsiooniline Rabajooks. Juubelihõngulisel võistlusel on kaunid patroonid – kergejõustiklastest õed Grit ja Grete Šadeiko.

“Mulle tehti selline ettepanek hakata patrooniks. Miks mitte head rahvaspordiüritust toetada! Seda enam, et mu vanemad korraldavad sügiseti ka üht rahvaspordivõistlust, Paide – Türi Rahvajooksu,” rääkis seitsmevõistlejana kuulsust kogunud Grit Šadeiko.

Seitsmevõistlejale on metsajooks täiesti tavaline ettevalmistusvahend. “Olen isegi talvel jooksnud,” ütles Šadeiko, kes aga Rabajooksul pole varem kordagi osalenud. “Seekord, kui olen patroon, võtan kindlasti osa. Ei usu, et mingi tulemuse peale lähen jooksma. Pigem naudin jooksmist ja loodust,” ütles Šadeiko.

Põhiliselt Kesk- ja Lõuna-Eestis elav piiga ise ei teagi, milline maastik teda Rabajooksul täpselt ootab. “Just mõtlesin, et milliste jalanõudega peaks seal jooksma, kas panna hoopis kummikud jalga,” naljatas Grit. Ei ole välistatud, et pika talve ja alles kestva lumesulamise tõttu on Harku metsa teed üpris porised.

Šadeiko sõnul ei sega selline “kõrvalepõige” Rabajooksule mitte mingil juhul tema ettevalmistust suviseks hooajaks. “Aprilli lõpul või mai algul sõidan Portugali laagrisse, esimese võistluse peaksin tegema mai lõpul,” ütles ta. Just mai lõpul peetakse ka traditsiooniline Götzise mitmevõistlus, kuid veel pole otsustatud, kas Šadeiko saab sinna kutse ning kas ta sel juhul osaleb.

Rabajooksust huvitatutele infoks veel niipalju, et stardipaik asub Pääskülas, Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses. Start on avatud 17. aprillil kell 11 kuni kell 12, rajale lastakse iga viie minuti tagant. Täiendavat infot saate lugeda siit. Praeguse prognoosi kohaselt peaks ilm Rabajooksu soosima – pühapäeval on Eestis 9-14 kraadi sooja ja kuiv.