fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Priit Aus tahab uuendada takistusjooksus Eesti rekordit

1 minutit lugemist
Priit Aus on võtnud omale kõrge eesmärgi. FOTO: Hansarent

Alates sellest aastast klubisse Treeningpartner kuuluv Priit Aus on seadnud eesmärgiks uuendada 44 aastat püsinud Eesti rekordit 3000 meetri takistusjooksus ning täita Brasiilias Rio de Janeiros toimuvate suveolümpiamängude norm. 

Järgmisel aastal toimuvatele olümpiamängudele pääsemiseks tuleb Ausil püstitada uus Eesti rekord, mida ambitsioonikas sportlane sugugi võimatuks ei pea. Senine Eesti rekord, mis kuulub Ilmar Ruusile aastast 1971, on 8.29,6. Aus võitis mullu Eesti meistrivõistlustel kuldmedali ajaga 8.50,51 ning ongi seadnud järgmiseks eesmärgiks uue Eesti rekordi püstitamise ja olümpiamängud.
Oma eesmärkide saavutamiseks on Aus suure osa oma ajast treeninud välislaagrites, peamiselt Portugalis ja Keenias. Just Keenia treeninglaagrit peab Aus ettevalmistaval perioodil tähtsaks, kuna näeb kõrgmäestikus – ligi 2400 meetri kõrgusel merepinnast – raskendatud tingimustes harjutamisel olulist arenguvaru.
“Kogedes omal nahal sealseid keskkonnafaktoreid, mis oluliselt mõjutavad organismi talitlust ning kehalist töövõimet, veendusin üha enam, kui paljust ma siiani ilma olin jäänud ning miks just Iteni nimetatakse kohaks, kus sünnivad meistrid. Nähes enda kõrval kõrgete eesmärkide nimel sihikindlalt treenimas maailma parimaid kesk- ja pikamaajooksjaid, suureneb endalgi motivatsioon ja tahtmine saavutada suuri eesmärke,” rääkis Aus.
Priit Ausi asus eesmärgi saavutamise nimel toetama Eesti autorendiettevõte Hansarent. “Priidus paistab silma tema erakordne sihi- ja meelekindlus. Seetõttu oleme ka ise kindlad, et ta suudab endale seatud kõrged sihid saavutada ning tahame omalt poolt olla talle sellel teekonnal toeks,” ütles Hansarendi juhatuse liige Argo Rebane.
JOOKSUPORTAAL