JooksmineSpordivarustusTERVIS & TOITUMINE

Polari pulsikell tõstab õdede Luikede treeningute kvaliteeti

2 minutit lugemist
Leila ja Liina Luik. Foto: Sportfoto

Soome firma Polar, kes on 40 aastat püsinud pulsikellade tootmise turuliidrina, andis tänavu kevadel välja uue mudeli Polar M430, mis põhineb otse randmelt pulsi mõõtmisel nii sportlase või harrastaja aktiivse tegevuse ajal kui ka lihtsalt pulsi 24/7 jälgimisel.

Leila ja Liina Luik. Foto: Sportfoto

Leila ja Liina Luik. Foto: Sportfoto

Uue pulsikella said kohe pärast selle turule ilmumist enda käsutusse ka maratonijooksjatest kolmikõed Liina, Leila ja Lily Luik, kelle treeneri Harry Lembergi sõnul on uus mudel osutunud väga heaks. „Oleme tänulikud, et Polar on meiega teinud koostööd, võimaldanud sel viisil treeninguid paremini läbi viia ja oluliselt objektiivsemalt hinnata,” ütles Lemberg.

Treener sõnas, et õed kasutavad Polari pulsikella M430 eelkõige pikkadel ja rahuliku tempoga jooksudel. „Seda kella on käel mugav kanda, ta on väiksem ja loeb pulssi randme pealt,” ütles Lemberg. „Samal ajal oleme jätkanud ka Polari teise mudeli V800 kasutamist eelkõige intensiivsematel lõigutreeningutel, kus on vaja vaheaegu täpselt ja kiirelt mõõta.”

Kahe kella eelis

Lemberg rõhutas, et mõlemal mudelil on plussid ja just kahe kella kasutamine treeningute läbiviimisel on igati kasulik.

„Eks Polari tooted on kogu aeg arenenud ja kelladel tuleb funktsioone järjest juurde. Tüdrukud on väga rahul ja treeningnäitajaid saab järjest paremini analüüsida,” ütles Lemberg.

Ka üks Eesti juhtivaid meditsiini- ja sporditehnika (kaasa arvatud Polari tooted) maaletoojaid ja edasimüüjaid AS Mefo kinnitas, et paralleelselt randmepõhise pulsikella ja -vöö kasutamine on tippsportlaste puhul loogiline – uus ja paljude lisandunud funktsioonidega M430 turule tulek ei tähenda, et varasemad tooted tähtsuse kaotaksid.

„Peamised uuendused on optiline pulsiandur, Polar Sleep Plus™ ehk professionaalne une jälgimise ja analüüsimise lahendus, lihtne füüsilise võimekuse test. On ka uuendusi välimuses ja sisus nagu näiteks uued kellakuvad, uut tüüpi kellarihmad,” tutvustas Mefo.

Toote tutvustus

  • Rihmavaba pulsikell Polar M430 mõõdab hõlpsalt ja täpselt südame löögisagedust randmelt ja annab usaldusväärset teavet.
  • Jookse, millal hing igatseb. Integreeritud GPS-i abil saad jälgida tempot, läbitud vahemaad ja jooksukoha kõrgust merepinnast. Kui jooksed siseruumis, mõõdab Polar M430 tempot ja läbitud vahemaad randmeliigutuste põhjal.
  • Randmepõhise pulsianduri näidul põhinev Polari kehalise võimekuse test võimaldab sul alati ja kõikjal enda füüsilist võimekust mõõta (ilma üleliigsete rihmadeta.)
  • Soovijale koostatakse isiklik kohandatav treeningukava, mis sobib tema võimete ja eesmärkidega.
  • Jooksuindeks näitab jooksmisvõimekuse arengut.
  • Sleep Plus. Hea uni aitab taastuda ja mõjub tervisele hästi. Polar Sleep Plus™ annab une kohta väärtuslikku teavet. Saad rohkem teada unekvaliteedi ja unemustrite kohta ning parandada oma sooritusvõimet heade magamisharjumuste abil.