JooksmineSpordivarustusTERVIS & TOITUMINE

Polari kellade traditsioon ja kaubamärk kindlustab tuntuse

2 minutit lugemist

Aeg on kõige tähtsam, mida me mõõta saame. Aga Polari kelladega saab teada palju enam.

Polari traditsioon ja kaubamärk on turul juba väga pikka aega, mis kindlustab piisava tuntuse ja autoriteetsuse ning kasutajate ringi nii tipp- kui harrastustasemel. Tippude hulgas on end Polari kella tulihingeliseks fänniks nimetanud laskesuusataja Grete Gaim ning alates sellest suvest kasutab Polari kella ka purjelaudur Ingrid Puusta. Jooksja palus oma aastalõpunumbris nii Gretel kui Ingridil oma kogemusi ja soovitusi jagada.

Grete Gaim: „Sain hiljuti kasutusse uue Polari mudeli Vantage V2. Lähemalt tutvudes märkasin, et kellal on palju uusi funktsioone ja võimalusi. Uued rakendused aitavad kaasa minu treeningute paremale tagasisidele. Mul on võimalik lisada rohkem erinevaid treeningprofiile ja neid oma äranägemise järgi seada. Laialdane võimalus teha täpselt selline display treeninguks, mis katab sinu infovajaduse (ringi aeg, kogu treening aeg, kellaaeg, jne).
Meeldib see, et nüüd on ka une jälgimine minu jaoks lihtsam. Kui eelnevalt hindas kell vaid une kvaliteeti ja näitas mulle ööpulssi, siis nüüd on mul võimalus mõõta ka südamelöögi variatiivsust ehk HRV’d. Ma ei pea kasutama lisaks telefoni app’e.
Olulist rolli mängib ka aku pikem kestvus ja kiire laadimisaeg, sest olgem ausad, kellel on meeles kogu aeg seda kella laadida, ning just siis, kui avastad enne treeningut, et oi, vaid 10 % akut on. Mul tavaliselt nii küll ei juhtu, aga on ette tulnud. Uus funktsioon on ka ilma nägemine kella pealt, kui oled eelnevalt kella ühendanud oma nutitelefoniga, ning muusika kuulamise/peatamise funktsioon. Polar on lisaks alaliidu toetajale ka minu isiklik toetaja nüüd juba teist hooaega. Olen neile toetuse eest väga tänulik ja loodan jätkuvale koostööle!“

Ingrid Puusta: „Olen juba pikka aega Polari fänn ja kasutanud Polari spordikella trennide analüüsimiseks kaheksa aastat. Selle aasta sügisel olin Rapla Selveri jooksu reklaamnägu ning läbi selle oli võimalus alustada koostööd Polariga. Kasutan nüüd Vantage M mudelit. Minu jaoks on oluline eelkõige kella tehniline pool, suurus ja kuju. Kena välimus on minu jaoks lisaboonus. Praeguse valge Vantage M-ga olen väga rahul.
Kõige rohkem kasutan treeningute salvestamist, et seda hiljem analüüsida. Mulle meeldib, et hiljem saan vaadata, mis oli minu tippkiirus vee peal ja distants. Tihti kasutan ka Polari soovitatavaid jooksutrenne ja venitusharjutusi. Olen kasutanud ka unekvaliteedi jälgimise funktsiooni, mis on üllatusena näidanud, et tihti ei maga väga sügavalt.
Soovitan kella mitte ainult tema funktsionaalsuse, vaid ka välimuse ja emotsiooni tekitamise mõttes.“

Polari spordikellade edasimüüja AS Mefo turundusjuht Henri Sipra: „Meil on hea meel, et Polari tootearendus on viimastel aastatel oluliselt kiirenenud. Samuti on järjest enam valikuid toote isikupärastamiseks nii välimuse kui funktsionaalsuse poolelt.”