RattasportSpordivarustusTERVIS & TOITUMINE

Polar teenindab sportlast vajaliku infoga

2 minutit lugemist

Polar-M460-Cycling_2_Expires_April_2020 (1)

Üle maailma kasutust leidnud Soome pulsikellade tootja Polari juured ulatuvad möödunud sajandi 70. keskele, kui mõte portatiivsetest südame löögisageduse monitoridest teostus suusaradadel. Sinnamaani puudus võimalus täpselt mõõta südame löögisagedust treeningu käigus.

Polar asutati Oulu linna lähedal. Peagi lmnes, et tegemist on suurepärase keskkonnaga, kus saab testida firma eesrindliku sisseseade tehnoloogiliste võimete piire. 1979. aastal sai Polar oma esimese patendi traadita südame löögisageduse mõõdiku eest ja 1982. aastal käivitati maailma esimese kantava südame löögisageduse monitori projekt, mis muutis sportlaste treeningutavasid jäädavalt.

Enam kui 30 aastat pärast esimese idee teket pakub Polar kõige laialdasemat tootevalikut. Alates baasmudelitest, mis aitavad motiveerida ja teavitada algajaid ning püsivaid treenijaid, kuni terviklike treeningusüsteemideni, mida kasutavad paljude spordialade maailma tipud.

Põhjalik tagasiside

Jalgratturitele on Polari valikus peale GPS-i pulsikellade ka pühendunud rattaentusiastidele mõeldud spetsiaalsed rattakompuutrid, mis pakuvad juhtmevaba, GPS-il põhinevat kiiruse- ja distantsiinfot koos südame löögisagedusega. Seadmed on ühendatavad kolmandate osapoolte pakutava lisavarustusega. Näiteks eri võimsus- või pedaalipöörete anduritega. Rattakompuuter kinnitub mugavalt alusega leistangile ja kogu info on sõidu kestel hästi näha.M460_Frontleft_Mph (1)

Polari rattakompuutrite pere uusim liige on M460, mis on vaid 50 grammi kaaluv ja kuni 16 tundi kestva akuga. See seade annab rattasõbrale väärt infot teekonna, kiiruse, südametöö, pedaleerimissageduse ja võimsusmõõtja olemasolul ka võimsuse kohta. Väliselt kompaktne ja ilmastikukindel rattakompuuter kasutab GPS-i ja sisseehitatud baromeetrit, et kõrgusinfo oleks võimalikult täpne.

Nagu tänapäevasele seadmele kohane, ühildub M460 ka nutitelefoniga, kuvades oma selgel ekraanil infot teavituste, sõnumite ja sissetulevate kõnede kohta. Loomulikult saab oma sõidud vaatamiseks ja analüüsiks laadida üles PolarFlow treeningkeskkonda, kus on salvestunud kogu treeningute ajalugu. See annab hõlpsalt ülevaate kui kaua või mitu kilomeetrit on sõidetud ja vaadata kaardilt läbitud teekonda. Seejuures on olemas ka soorituse aegne pulss, pedaalimissagedus, võimsus.

Jalgratturi seisukoht

Maastikurattur Greete Steinburg:

Kasutan Polari toodetest pulsikella V800 ja spetsiaalset rattakompuutrit M450. Peamine töövahend on V800. Rattasõitudel ja võistlustel on asendamatuks abiliseks M450, sest sõites on vaja käed lenksul ning tähelepanu rajal hoida.

Kuna M450 on kinnitatud rattale, siis on see mugavalt vaateulatuses ja annab infot distantsi, kiiruse, pulsi jm olulise kohta. Hindan veebitarkvara PolarFlow kasutajasõbralikkust ja ülevaatlikkust, mis võimaldab mul suurema vaevata pidada treeningpäevikut. Vajadusel saan ka treeninglogisid treeneriga analüüsiks jagada.