fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Poja sünd lisab takistusjooksjale Kaur Kivistikule motivatsiooni

1 minutit lugemist
Kaur Kivistik koos Linda Treieli ja poja Gustaviga. Foto: erakogu
Kaur Kivistik koos Linda Treieli ja poja Gustaviga. Foto: erakogu

Kaur Kivistik koos Linda Treieli ja poja Gustaviga. Foto: erakogu

18. juunil sai isaks Eesti praegune parim takistusjooksja ja suveuniversiaadi hõbemedaliomanik Kaur Kivistik, kes näeb pojas Gustavis uut motivatsiooni, et võistlustel rohkem pingutada.

“Minu edasisi plaane lapse sünd mõjutab küll, aga kindlasti ei mõjuta see palju treeninguid või treeningplaane. Kuid enamus vaba aega kulub küll nüüd rohkem lapsele ja perele,” ütles Kivistik Jooksuportaalile. Tema elukaaslane Linda Treiel on Eestit esindanud mitmevõistluses ja ka mõnedel üksikaladel.

“Tahan olla lapse oluliste arengusammude juures ning näha, kuidas minu pojast kasvab terve ja rõõmus poiss ning seejärel mees,” märkis Kivistik. Kõige rohkem peab ta muutma laagriplaane ja läbi mõtlema, millised variandid on head nii talle kui perele. “Õnneks eestlaste väljamõeldis Skype aitab palju, muutmaks mitmed tuhanded kilomeetrid mõne sentimeetri pikkuseks. Muidugi see ei ole lahendus, aga leevendab mõnevõrra kohaloleku puudumist,” arvas Kivistik.

Nii Lindal kui Kauril on olemas toetavad sugulased ja tuttavad, kes saavad vajadusel aidata. “Sel hooajal on veel palju võistlusi ees. Kui positiivselt see (poja sünd – toim.) minu võistlustulemustele mõjub, saab näha peagi. “Üks fännklubi liige annab kindlasti motivatsiooni juurde rohkem pingutamaks,” vihjas Kivistik pojale. Esimene lähiajal eesseisev tähtis võistlus on Kaur Kivistiku jaoks Amsterdamis toimuvad Euroopa meistrivõistlused, kus ta stardib 3000 m takistusjooksus.

JOOKSUPORTAAL