fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Piret Põldsaar sai Dubais kõrgetasemelisel trepijooksul 7. koha

1 minutit lugemist
Piret Põldsaar Dubais pärast trepijooksu. Foto: erakogu
Piret Põldsaar Dubais pärast trepijooksu. Foto: erakogu

Piret Põldsaar Dubais pärast trepijooksu. Foto: erakogu

Piret Põldsaar osales 25. oktoobril Dubais Holding SkyRun kõrgetasemelisel trepijooksul, kus saavutas 248 osavõtja seas naistest 7. koha.

Ta jooksis 52. korrusele, mille käigus tuli võtta 1334 trepiastet, ajaga 10.06. Trepijooksu võitis Vertical World Circuit 7-kordne turniiri võitja austraallanna Suzanne Walsham tulemusega 8.03. Kuna Põldsaar läks tööasjus pühapäeval Dubaisse ning esmaspäeval kirjutas Eesti trepijooksukuningas Rauno Tiits talle, et seal on tulemas suur trepijooks. Nii otsustas ka Põldsaar oma nime võistlusele kirja panna.

“Sooja tegin Rando näpunäidete järgi. Kahjuks lasti korraga 12 naist rajale ning sellest tekkis trepile paras “pundar” esimeseks 18 korruse läbimiseks. Edasi hakkasin vaikselt mööduma. Tegelikult oli hea trepp, aga läks palavaks. Viimased 15 korrust võis olla sooja +50 kraadi, ei mingit ventilatsiooni, ainult kannatus ja teadmine, et 52. korrusel see kõik lõpeb,” vahendas Põldsaar muljeid Dubaist.

Kuna see võistlus on ka Vertical World Circuit osavõistlus, sai ta stardile eelnenud öösel Raunolt teada, et kohal on ka maailma trepijooksu absoluutne eliit. “Poodiumikoha lootus kustus kohinaga, ja eks selleks peaks ka trenni tegema nagu kõik need naised, kes täna minu ees lõpetasid,” tõdes Põldsaar. Enne Dubai trepijooksu võistles ta viimati Tartu Linnamaratonil ja viimaase trepijooksu tegi Tallinnas Telia peamajas, kus jooksis aprillis 11 korrust. “Tundub, et tuleb tagasi tulla, sest poodiumile jõudmine on tehtav, aga selleks tuleb trenni ka teha,” lisas Põldsaar Dubai võistluse kohta.

Dubai Holding SkyRun trepijooksu tulemused