JooksminePERSOONID

Persoonilugu aastal 2010: Kristina Šmigun-Vähi üks ja ainus soov – võita veel üks olümpiakuld

1 minutit lugemist

Täispikka artiklit saab lugeda SIIT.
Tekst: Andrus Nilk

Vancouveri olümpial kolmandat olümpiakulda võita ihkav Kristina Šmigun-Vähi on teinud kõik jälle ühe suure eesmärgi täitmise heaks. Treenerist isa Anatoli ja kõige eest hoolitsev ema Rutt on jälle täisjõuga rakkes. Ka abivägi on endises koosseisus. Suusaleedi paremal käel seisab ikka abikaasa Kristjan-Thor. Ainus, aga see-eest tähtis muutus on uue maailmakodaniku juurdetulek: Victoria Kirsile kuulub kõige olulisem koht Kristina südames.

Vaid lähedalseisjad teavad, kui vägevasse kehalisse seisundisse Kristina Šmigun-Vähi viimastel nädalatel enne Vancouverisse sõitmist treeningulaagris Itaalias Santa Caterinas harjutades jõudis. Kontrolltreening klappis, sõidu kiirus oli hea, meeleolu suurepärane ja tervis korras. Treeningupinge tõusis haripunkti ja kõik läks kava järgi.
Šmigun-Vägi harjutas tippsuusatajale vajaliku koormusega juba suvel, kui tugevdas varasemate aastate vundamenti. Hooaja esimesel maailmakarikasarja etapil Kuusamos 10 km klassikasõidus saadud 23. koht ei pannud ahhetama, ent ka ei kurvastanud. Kristina võttis end käsile, et tõestada oma soovide tõsiseltvõetavust, ja tõusis juba järgmisel etapil Davosis 10 km vabatehnikasõidus kolmandana pjedestaalile.
Konkurentidel pidi olema arusaadav: Torino mängude kangelanna tahab taas kõige kirkamat medalit. Aga enne kui Kristina langetas otsuse naasta tippsporti, pidas ta endas pikka siseheitlust. Emakohustust tundes lükkas ta otsustasmist edasi, sest Victoria Krisi kasvatamine on saanud elus kõige olulisemaks ja lapse heaolu nimel ei tahtnud ta midagi ohvriks tuua.