Arhiiv

Peetri Jooks aitab 11-aastast liikumispuudega Kevinit kõndima

2 minutit lugemist
Peetri Jooksu patroon Roald Johannson koos Keviniga. Foto: Margus Merivälja
Peetri Jooksu patroon Roald Johannson koos Keviniga. Foto: Margus Merivälja

Peetri Jooksu patroon Roald Johannson koos Keviniga. Foto: Margus Merivälja

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja Peetri Jooks kutsuvad heategijaid kaasa lööma kampaanias “Kevin kõndima!”, mille eesmärk on aidata liikumispuudega 11-aastane Kevin iseseisvalt ilma tugedeta kõndima.

Enneaegsena sündinud Kevinil on sünnitrauma tagajärjel diagnoositud PCI ehk laste tserebraalparalüüs. Seoses jalgade spastilise halvatusega on poisil liikumisprobleemid. Täna kõnnib Kevin harkkarkude abil, kuid veel kolm aastat tagasi ei liikunud ta iseseisvalt üldse ja oli ratastoolis. Sügisel on Kevinit ees ootamas ka operatsioon, mis pikas plaanis parandab lapse liikumisvõimet.

Selleks, et poiss saaks ilma abivahenditeta iseseisvalt liikuma, vajab ta nii enne kui ka pärast operatsiooni heasüdamlike annetajate abi, et lisaks riiklikult kompenseeritud taastusravile käia vesivõimlemises, massaažis ja treenida koos invasportlase ning puuetega inimeste treeneri Rander Peernaga.

Kevini unistuse täitumisele iseseisvalt liikuda on ulatanud abikäe ka Peetri Jooks eesotsas patroon Roald Johannsoniga: koostöös Apollo Kinoga kogutakse 10. augustil toimuva Peetri Jooksu heategevusjooksuga annetusi just Kevini toetuseks.

Lastefondi tegevjuht Kadri Org avaldab suurt rõõmu, et fond võtab juba neljandat aastat järjest ette projekti koostöös spetsialistide, pere, koostööpartnerite ja heategijatega, et aidata üks laps iseseisvalt kõndima. “Tihtipeale inimesed ei tule selle pealegi, et mõelda, kui suur privileeg on iseseisev liikumisvõime. Loodame südamest, et saame heategijate abiga ka Kevinile seda privileegi võimaldada,” rääkis ta.

Peetri Jooksu patroon Roald Johannson ütles, et Kevin on üks ütlemata tubli ja talendikas poiss, kes oli alles hiljuti, esimesse klassi minnes, sunnitud liiklema ratastooliga. “Täna, kolm aastat hiljem, on ta oma sihikindlusega jõudnud nii kaugele, et kõnnib ortooside ja tugikeppide toel võrdlemisi pikki vahemaid. Kui siit veel edasi unistada, siis regulaarse füsioteraapia toel oleks Kevin täisealiseks saades võimeline ilmselt täiesti iseseisvalt kõndima ning hakkama saama. Ja täpselt see ongi meie eesmärk – panna üheskoos seljad kokku ja aidata Kevin kõndima!”

“Oleme TÜ Kliinikumi Lastefondi toel viimastel aastatel aidanud nii Hanna-Liisa kui Kelly taastusravi ning mõlema tüdruku puhul on areng olnud kosmiline. Mõlemad tüdrukud on teinud suuri edusamme ning võivad iseseisvalt juba muljetavaldava vahemaa kõndida. Olen täiesti veendunud, et kõva töö puhul on ka Kevini puhul ainult aja küsimus, mil ta kargud nurka viskab ja ise käima hakkab,” on Roald Johannson veendunud.

Peetri Jooksu peakorraldaja Mihkel Reile sõnul on tal on ääretult hea meel näha, et kolm aastat väldanud heategevusjooks on toonud varasemalt toetatud lastele ka reaalset kasu ning nende taastumine on tänu heade annetajate ja Peetri Jooksu osalejate panusele hoo sisse saanud. “Olen kindel, et ka tänavu saab just Kevin sellest projektist vajaliku impulsi, et oma eesmärgini – iseseisvalt liikuma hakkamiseni – jõuda. Tänan omalt poolt juba ette kõiki Peetri Jooksu osalejaid, et te seda Kevinile võimaldate!”

Apollo Kino heategevusjooksule antakse start laupäeval, 10. augustil kell 17. Jooksule on võimalik registreerida juba täna aadressil: www.peetrijooks.ee

Lisaks on võimalus anda panus Kevini kõndima aitamiseks, tehes annetuse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole ja märkides selgitusse “Kevin kõndima”:

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB: EE261010220014910011

Luminor: EE791700017000285384

LHV: EE527700771000610813

Poisi unistuse täitumist on võimalik toetada ka fondi annetusnumbritel helistades:

helistades 900 5025, annetad 5 eurot

helistades 900 5100, annetad 10 eurot

helistades 900 5500, annetad 50 eurot