fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Pärnumaa Võidupüha maratoni võitsid Valdis Nilovs ja Maris Tamm

2 minutit lugemist
Maratoni meeste esikolmik autasustamisel. FOTO: AHTOJAKSON/JOOKSUPORTAAL
Täna toimunud Pärnumaa Võidupüha maratoni ja Eesti Sõjameeste Pärnumaa ühenduse poolt välja pandud unikaalse rändkarika sai aastaks enda valdusesse ülekaalukalt ajaga 2:41.6 võitnud lätlane Valdis Nilovs, kes jäi oma esitlusega väga rahule. „Esimesel distansti poolel tundsin end väga mugavalt, ent üksi joostes ning kaasvõistlejate innustuseta teisel poolel kiirus langes,” rääkis Nilovs.
Teine koht kuulus mullusele võitjale Indrek Ilumäele isikliku rekordiga 2:43.53. Kolmandana resultaadiga 3:01.44 finišeerus Lauri Valdmaa. “Läksin täna peale vastakate tunnetega – nädal tagasi raske poolmaraton ning viimasel ajal piinanud kannakõõluse põletikuga. Esimene kilomeeter läks ludinal 3.57 ja jäin täiesti üksi. Neli meest eest läinud ja tagapool suurem grupp 30 m kaugusel. Kuna eriti värskelt ei tundnud lasin tempo 4.06-4.10 peale ja peagi oli suurem grupp koos. Kuna puhus kerge vastutuul siis mul vedamissoovi polnud ja tiksusin vaikselt teiste taga tempos alla 4.10. Üsna pea käis kiire tempo enamikule üle jõu ja nii olime 12 km peal vaid kolmekesti. Mina, Rünno ja hilisem 4 Kaspar Kukk. Enesetunne vähe paranes ning väga raske polnud. Tempo püsis ilusti 4.06-4.15 vahel. Poolmaraton 1:27.21. Kahjuks seal Rünno kukkus ning lõpuduell jäi ära. Sealt peale oli taktika lihtne-Lasta Kasparil palju vedada ning kannatlikult oodata, kui ta väsib ning siis rünnata. Selles passimises jõudis järgi ka Erkki Etverk kes poolel maal kaotas umbes minuti. Õnneks oli ka temal jaks otsas. Tempo vajus liiga kauaks 4.30 peale ja siis 8 km enne lõppu tugevas vastutuules tegin vahespurdi ning sain vahe sisse,” meenutas Valdmaa rasket maratoni.

Naiste arvestuses kaitses eelmise aasta esikohta üldarvestuses 16, kohal lõpetanud Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindaja  Maris Tamm ajaga 3:20.31. Teisena, ajaga 3:22.36 ületas finišijoone Mari Boikov ja kolmandana Venemaa jooksja Tatjana Sviridova tulemusega 3:24.24.

Naiste poolmaratoni esikolmik autasustamisel. FOTO: AHTO JAKSON/JOOKSUPORTAAL

Paikuselt Reiu Puhkekeskuse kõrvalt startinud poolmaratoni distantsil võidutses ajaga 1:17.38 lätlane Gunars Kegis. Teisena lõpetas Reget Roomet 1:20.55-ga ning kolmandana Ahto Tatter 1:22.13-ga.  Naistest osutus ajaga 1:35.33  kiireimaks Pille Rooks. Teise koha saavutas Õnne-Liina Jakobson 1:36.14-ga  ning kolmas oli Merle Lilleoru 1:36.39-ga. 

Kokku tõi jooksuüritus kohale 540 erinevas eas spordisõpra. Torist, Eesti Sõjameeste Mälestuskiriku juurest  startinud maratoniraja läbis 134 maratoonarit. Poolmaratoni distantsi võttis jalge alla 197 jooksjat ja 25 käimisretkelist. Rüütli platsil toimunud lastejooksudel osales 184 väikest sportlast. Ühes maratoni stardipauguga kanti Pärnumaa noorte teatejooksjate poolt Rüütli platsile Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus süüdatud mälestustuli. Maratoni raja läbinud tuleleek saadeti Eesti Vabariigi väljakuulutamise mälestusmärgi juures soomukil tänavusse Võidupüha paraadilinna – Valgasse.

Pärnumaa Võidupüha maratoni tulemused ja poolmaratoni tulemused

JOOKSUPORTAAL