fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Pärnu Rulluisumaratoni võitsid lätlane Reinis Znotis ja Saskia Alusalu

1 minutit lugemist
Marten Liiv. Foto: Postimees/Scanpix
Marten Liiv. Foto: Postimees/Scanpix

Marten Liiv. Foto: Postimees/Scanpix

Eile toimunud Pärnu Rulluisumaratoni võitis lätlane Reinis Znotis eestlase Marten Liivi ees. Naistest võidutses Eesti praegune parim kiiruisutaja Saskia Alusalu.

Lätlane Reinis Znotins rullitas 40,5 km pikkuse trassi läbi ajaga 1:07.18. Parima eestlasena sai kiiruisutaja Marten Liiv teise koha 1:08.01-ga. Kolmandana lõpetas Kert Keskpaik (Albe Team) 1:08.02-ga. Marten Liiv ise arvas, et sõit kulges päris hästi tema jaoks.

“Lätlane sai eest ära, kui oli sõidetud 25 kilomeetril. Vahepeal keeldusid jalad tööd tegemast, kuna eelmised viis päeva viibisin Käärikul treeninglaagris. Ma ei jõudnud lätlasele järgi sõita ning seejärel jäin Kert Keskpaigaga kahekesi. Üritasime küll tööd teha ja teda kätte saada, kuid paraku ei õnnestunud,” ütles Liiv Jooksjale. Nii jäi ta lõpus Kerdiga kahekesi veeres suure grupi keskel üle teisena üle finišijoone.

Lõpusirget kui sellist rulluisumaratonil polnudki. “Lõpp osutus üsna tehniliseks, kõige pealt pööre paremale, siis vasakule, järgnes umbes 100 m lõik otse ja seejärel 180-kraadine pööre vasakule, veel kusagil 60 m ja tuligi finiš,” kirjeldas Liiv võistluse lõppfaasi. Ta hakkas spurtima enne parempööret ehk siis kui finišini jäi umbes 400 meetrit sõita.

Juba 3. juulil alustab Marten Liiv kaitseväes ajateenistust. Teda suunatakse kõigepealt Tapale, kus otsustatakse, kas Eesti praegune parim meeskiiruisutaja saadetakse spordipataljoni või staabi- ja sidepataljoni aega teenima. Seni on ta uueks hooajaks valmistudes põhiliselt sõitnud palju rattaga. “Ratast on kõvasti rohkem tehtud kui rulluisutamist,” lisas Liiv.

Naistest võitis rulluisumaratoni taliolümpial 4. koha saanud kiiruisutaja Saskia Alusalu tulemusega 1:18.02. Talle pikalt armu ei anta, sest 3. juulil peab ta viimasena jooksma Tallinnas Kadiroru staadionil 100x 10 000 m Guinnessi rekordjooksu viimast vahetust. Teiseks tuli rulluisumaratonil ukrainlanna Anna Muzyka ajaga 1:18.06, kolmandana lõpetas Kristiine Kalev 1:20.46.

Pärnu rulluisumaratoni tulemused