fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Pärnu Rannajooks vahetab välja Kahe Staadioni jooksu

1 minutit lugemist
Viimase, mullu toimunud Kahe Staadioni jooksu võitis Raivo Alla. Foto: Albert Sillaste

Viimase, mullu toimunud Kahe Staadioni jooksu võitis Raivo Alla. Foto: Albert Sillaste

Pärnu Kahe Silla Klubi otsustas sügisese 7,48 km pikkuse Kahe Staadioni jooksu asendada 10 km ajavõtuga ja 5 km ajavõtuta distantsidega Pärnu Rannajooksuga, mis leiab aset 23. oktoobril ja on ühtlasi kolmikürituse sarja viimaseks etapiks.

„Võtsime muudatuse ette seoses asjaoludega, et senine korraldusformaat jäi ajale jalgu. Osalejate arvu kasvades ei olnud enam võimalik tagada ladusat parkimiskorraldust ja muidki esmatähtsaid teenuseid, mistõttu aeg andis mõista, et tuleb muudatusi teha,“ põhjendas Jooksuportaalile muudatust Pärnu Kahe Silla Klubi turundusjuht Anni Lüll.

Omakeskis klubis räägiti ideest juba paar aastat – ajal, mil kõik ootasid pikisilmi uue Rannastaadioni valmimist. „Kuna staadion valmib peale pikaleveninud planeerimis- ja ehitusprotsessi selle aasta juunis, kolime meiegi selleks suurepäraselt sobivale areenile. Seal on kõik vajaminevad teenused: pesemis- ja riietumisvõimalused, kohvik jne. Lisaks saavad pealtvaatajadki hoopis teistlaadse elamuse,“ selgitas Lüll.

Pärnu Rannajooksu rada kulgeb klassikalises Pärnu rannapiirkonnas, kust ei puudu kaunid loodusvaated ning linnale omased arhitektuurimälestised. „Viime osalejad ka rannapromenaadile, sest merevaatega spordisündmusi ei ole Eestis palju. Need, kes on kinni traditsioonides, saavad ka oma kätte. Nimelt kulgeb uus distants päris mitmel pool vanal ja klassikalisel staadioni jooksu rajal,“ märkis Lüll.

Varasemale kogemusele tuginedes disainis Pärnu Kahe Silla Klubi Pärnu Rannajooksule kohe 10 km distantsi, millele kõrvale pakub ka ajavõtuta 5 km jooksu- ja käimisdistantsi. Varasem Kahe Staadioni jooks oli 7,48 kilomeetrit pikk. Uue rajakaardiga saab tutvuda siin

Pärnu Rannajooks kuulub koos Rannametsa Luitejooksu ning Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja. Esmakordselt saavad sarja lõpetajad osalejamedali. Pärnu Rannajooksu lõpetajad saavad medali siis, kui nad läbivad kolmikürituse. Need, kes vaid sügisese jooksu või käimisega piirduvad, medalit ei saa. Kolmikürituse arvestuse osalejamedalid jagatakse välja 23. oktoobril Rannajooksu võistluskeskuses.

JOOKSUPORTAAL