fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Pärnu Kahe Staadioni jooksu võitsid Raivo Alla ja Kaisa Kukk

2 minutit lugemist
Raivo Alla jooksu finišisse jõudmas. FOTO: ALBERT SILLASTE

Pärnu Kahe Silla klubi kolmikürituse viimase osavõistluse – Pärnu Kahe Staadioni jooksu võitis täna meestest kindla eduga Raivo Alla ja naistest möödunud nädalavahetusel Saaremaa kolme päeva jooksul head minekut näidanud Kaisa Kukk.

Raivo Alla läbis 7,64 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 23.13. Teisena lõpetanud Karl Mäe kaotas Allale 46 sekundit. Kolmanda koha sai Jaanus Kallaste ajaga 24.19. Järgnesid Teet Kokk, Mairo Mändla ja Marti Medar. Alla lootis, et konkurents on täna natuke tugevam. Enne starti nägi ta küll Roman Fostit, kuid ilmselt otsustas Fosti pärast Inglismaal joostud poolmaratoni mitte võistelda. “Selja taha ma väga ei vaadanud, kuid vahe Karl Mäe ja Jaanus Kallastega hakkas algusest peale kärisema,” rääkis Alla Jooksuportaalile. Tänavu oli metsaalune lõik võrreldes mullusega trassil natuke pikemaks tehtud.

Alla võttis jooksu ettevalmistava võistlusena Valencia maratoniks. “Vaatasin, et kui Fosti tuleb, saab natuke rohkem pingutada ja sel juhul oleksin üritanud võimalikult kaua tema selja taha hoida,” lausus Alla. Järgmisel nädalavahetusel tahab ta startida Nõmme-Harku metsajooksul ja nädal enne maratoni joosta Raplas 5 kilomeetrit, et jalad liialt loiuks ei läheks ning niiöelda särts jalgades püsiks. 

Naistest võitis jooksu Kaisa Kukk ajaga 27.09. Teisena jõudis finišisse Elery Zadonski ajaga 28.28. Kolmas oli Viivi-Anne Soots 28.49-ga. Möödunud nädalavahetusel toimunud Saaremaa kolme päeva jooks Kaisa Kukel täna jalgades tunda ei andnud. “Treener ütles, et katsuksin võimalikult vähe pingutades maksimaalse tulemuse saada. Algus kippus kiireks, sest kõik hakkasid kihutama. Võtsin tempo alla ja alles lõpus kiirendasin, et jalad lahti saada,” sõnas Kukk Jooksuportaalile.

Nõmme-Harku metsajooksul osalemise kohta ei osanud ta veel midagi kindlat öelda ja toimib vastavalt olukorrale. Kuke hooaeg on veninud tänavu väga pikaks. Alates veebruarist siiani on ta teinud kaasa 52 võistlust. “Olen tänavu palju targem olnud. Maksimaalse pingutusega võistlusi oli vähe. Enamus neist tegin 75-protsendilise pingutusega, mis ei kuluta nii palju. Terve hooaja vältel pole võimalik olla 100 protsenti vormis,” märkis Kukk. 

Kolmikürituse kokkuvõttes, kus läksid arvesse Luitejooks, Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja Kahe Staadioni jooks, võitis sarja Jaanus Kallaste Karl Mäe ja Marti Medari ees. Naistest kuulus kolmikürituse võit Kaisa Kukele. Kahele järgmisele kohale platseerusid Viivi-Anne Soots ja Eve Talts. 
Pärnu Kahe Staadioni jooksu tulemused
Kahe Silla klubi kolmikürituse koondtulemused

JOOKSUPORTAAL