fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Palava Pühajärve jooksu võitsid Roman Fosti ja Moonika Pilli

2 minutit lugemist
Roman Fosti. Foto: arhiiv
Roman Fosti pärast finišeerimist intervjuud andmas.

Roman Fosti pärast finišeerimist intervjuud andmas.

Tänase väga palava ilmaga toimunud DFDS Järvejooksude sarja teisel osavõistlusel – 35. ümber Pühajärve jooksul suutis meestest kõige paremini kuumust taluda olümpialane Roman Fosti ja naistest Jooksupartneri klubisse kuuluv Moonika Pilli.

Juba järgmisel nädalal Euroopa meistrivõistlustel poolmaratoni jooksev Roman Fosti läbis täna uuendatud lõpuga järvejooksu 10,8 km pikkuse distantsi ajaga 34.58. Kui varasemalt kulges lõpuosa mööda Pühajärve äärset liivast randa, siis nüüd tegi rada väikse haagi metsatukka, kus tuli jooksjatel võtta ka üks tõus lisaks varasemale 7 kilomeetril asuvale tõusule.

“Pooleteist kuu pärast tuleb mul joosta pea samades tingimustes maratoni. Päris palav oli täna. Tõusudel sain proovida, kuidas tuleb sellises kuumuses hingata. Vahepeal läks hingeldamine intensiivseks. Proovisin iga nelja sammu järel hingata sisse ja välja, et ei oleks intensiivset hingamist,” rääkis Fosti. Algul ta lootis kellegagi koos joosta 3.15-3.20 tempos kilomeetri kohta, kuid keegi ei jõudnud kaasa minna. “Jooksin omas maratoni rütmis 3.13 km kohta. Viimasel tõusul tõmbas küll jala “puiseks”, aga sealt edasi allamäge viimased 800 meetrit jooksin hästi, kangutamist ei olnud,” arvas Fosti.

Palavas jooksmise kohta on Fostil oma arvamus. “Mida parem treenitus, seda parem kuumaga vastupidavus. Võib olla küll andekas jooksja, aga kui ei ole järjepidevalt ja korralikult harjutanud ning korraliku kilometraažita, siis palavust ei kannata,” sõnas Fosti. Homme teeb ta tugevama pikema jooksu ja järgmisel nädalal võtab kergemalt, sest 10. juulil asub Euroopa meistrivõistlustel poolmaratoni starti.

Kuus paremat naist ümber Pühajärve jooksu autasustamisel.

Kuus paremat naist ümber Pühajärve jooksu autasustamisel.

Ümber Pühajärve jooksul ajaga 36.11 teisena lõpetanud Rauno Laumets (SK Prorunner) tunnistas, et viimane tõus tegi jooksu raskeks. “Algul jäin 15 sekundit Fostist maha ja lõpuks kärises vahe üle minuti. Eks Fosti on teisest klassist mees ka. Ise olen väga rahul. Minu eesmärk oli järvejooksude sarja kokkuvõttes esikohta hoida, mis õnnestus. Täna tahtsin ikka kolme hulka tulla. Järsk kuumus tegi kehale šoki. Keha pole kuumaga väga harjunud,” ütles Laumets. Juuli keskel plaanib mees osaleda ka Eesti meistrivõistlustel 5000 m distantsil, sest lühema jaoks ei ole spetsiaalset staadionitrenni teinud. Kolmanda koha sai täna orienteeruja Raido Mitt ajaga 37.12. Ümber Harku järve jooksul kolmas olnud Sergei Tšerepannikov piirdus täna 22. kohaga. Mees on varem öelnud, et talle ei sobi palav ilm. Lisaks segab teda kõhulihasesse lööv valu kiiremal liigutamisel.

Parima naisena jõudis üldarvestuses 33. kohal ajaga 42.43 finišisse klubi Jooksupartner esindaja Moonika Pilli, kes harjutab teist aastat Einar Kaigase juhendamisel. “Läksin pikkade trennide pealt oma jooksu tegema, ega vaadanud mida teised teevad. Palavust arvestades alustasin rahulikumalt,” lausus Pilli. Ta pidas Pühajärve rada enda jaoks raskeks. Kuna Pillil eelmisest aastast juba kogemus olemas, teadis ta juba ette, mis rada teda ees ootab. Homme stardib Pilli Peipsi ääres Rääbise jooksul. Nii nagu Rauno Laumets, kavatseb Moonika Pilli samuti osaleda Eesti meistrivõistlustel 5000 m distantsil. Teise koha sai ümber Pühajärve jooksul Icebug Kõva Mehe jooksu võitnud Liis-Grete Arro (Sparta) ajaga 44.31. Kolmas oli N40 vanuseklassi kiireim Maie Kuusik 44.40-ga.

Ümber Pühajärve jooksu tulemused