fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Lasva jõe- ja järvejooksu võitsid Mart Andresson ja Laura Joonas

1 minutit lugemist
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit

Täna toimus ligi 30-kraadises kuumuses Võrumaa pikamaajooksusarja 9. etapina Lasva jõe- ja järvejooks, mille 12 km pikkuse põhidistantsi võitsid Mart Andresson ja Laura Joonas.

Mart Andresson võitis meestest jooksu suure eduga, läbides trassi ajaga 43.08,9. Ta edestas teisena lõpetanud Eno Lukki üle minuti. Eno Lukk sai kirja tulemuse 44.29,4. Kolmandaks tuli Eno Vahtra ajaga 44.33,7.

Andresson pidas enda põhilisteks konkurentideks just Eno Lukki ja Eno Vahtrat. “Kohutav leitsak. Rohkem pidasin konkurendiks Vahtrat, kes muidu on kõva jooksja. Alguses tuli ta minuga kaasa, korda mööda vedasime, aga neljandaks kilomeetriks suutsin eest eest ära joosta,” ütles Andresson ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Alates viiendast kilomeetrist hakkas Andresson kuumuse pärast piinlema. “Palavuse tõttu tempo langes väga palju. Arvasin, et ilmselt tulevad teised järgi. Paar kilomeetrit enne lõppu tundus korraks, et “pilt läheb taskusse”, aga teistel oli sama raske ning jäin lõpuni siiski ette,” märkis Andresson.

Naistest võitis jooksu orienteerumisklubi Võru esindaja Laura Joonas ajaga 55.39,7. Teisena finišeeris spordiklubi ProRunner ridadesse kuuluv Merlin Mürk 55,56,0-ga ja kolmandana Regina Oja (Võru Biathlon) 56.01,9-ga.

Lasva jõe- ja järvejooksu tulemused