fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Paide-Türi rahvajooks toimub edaspidi septembris

1 minutit lugemist
Paide-Türi rahvajooksu start. Foto: Ants Leppoja/MTÜ Järvamaa Eesti südamaa
Paide-Türi rahvajooksu start. Foto: Ants Leppoja/MTÜ Järvamaa Eesti südamaa

Paide-Türi rahvajooksu start. Foto: Ants Leppoja/MTÜ Järvamaa Eesti südamaa

Järgmisel aastal toimub Paide-Türi rahvajooks 39. korda ning esmakordselt septembri lõpus – 27. septembril. Kui seni on olnud traditsioon korraldada võistlus oktoobri esimesel pühapäeval, siis tulles vastu paljude sportlaste soovile, nihutatakse jooks nädala võrra varasemale ajale.

Paide-Türi rahvajooksu peakorraldaja Erich Petrovitsi sõnul on peamiseks põhjuseks rahvajooksu toimumine vahetult pärast Tartu Linnamaratoni, olles Eesti linnajooksude sarja viimaseks osavõistluseks. Tavaliselt on nii välja kukkunud, et Tartu Linnamaraton toimus laupäeval ja Paide-Türi rahvajooks kohe järgmisel päeval, pühapäeval. Sportlase seisukohast oli see keeruline, kui näiteks pärast maratoni või poolmaratoni kohe järgmisel päeval joosta Paide-Türi rahvajooksul.

„Juba paar aastat toimuvad kaks võistlust ühel ja samal nädalavahetusel. Paljudele sportlastele ja jooksuharrastajatele käib kaks päeva järjest võistlemist aga üle jõu. Samas sooviksid nad mõlemast siiski osa võtta. Seetõttu muudame kuupäeva varasemaks ning loodame, et kasvatame sellega ka põhidistantsil osalejate arvu,“ selgitas Petrovits.

Paide-Türi Rahvajooks kuulub ka Eesti Linnajooksude sarja. Kui tänavu oli Paide-Türi rahvajooks sarja viimaseks etapiks, siis järgmisel aastal on jooks eelviimaseks etapiks Tallinna Maratoni ja Tartu Linnamaratoni vahel. „Sobime ajaliselt sinna vahele väga hästi, nii et ootame kõiki ka Paide-Türi distantsile,“ ütles Petrovits.