SuusatamineTalisport

Otsides unistuste suusaelamust

2 minutit lugemist

Palusime abiks suusareiside korraldajaid, kammisime läbi erinevaid reisi- ja vaba aja portaale, foorumeid ja küsisime nõu suusasõpradelt, et jagada inspiratsiooni suusareisi sihtkoha valikuks. Sõelale jäi seitse kohta, allpool saate lugeda, miks.

Tekst: Jooksja       Fotod: Internet

1. Kitzbühel, Austria

Samal ajal kui Saint Anton kannab suusasõprade seas Euroopa elavaima kuurordi tiitlit ja Innsbrucki ilu legendaarsusest kõneleb linnakesele antud kahekordne taliolümpia majutamise au (1964 ja 1976), peetakse Austria Tiroolides asuvat Kitzbühelit tõeliseks „Alpide pärliks”. Suusatamise traditsioon algas siin juba aastal 1892 ja 700-aastase küla sarm on kui kirss koogil suusaseiklusele lisaks. Hotellisoovitus: Best Western Premier Kaiserhof

2. Zermatt, Šveits

Kuigi naabruses asuv Gstaad on üks maailma tippkuurortidest oma 3–5 tärni hotellidega ja Saint Moritz on suusatajate seas väga populaarne, loetakse Zermatti Šveitsi kuurortide tipuks. Tiitli põhjuseks on autovaba linnakeskkond, vaikne külaelu, postkaardilikud-muinasjutulised vaated ja maailma suuruselt teine liftiga teenindatav vertikaaltipp. Kuurort on tänu oma kõrgusele äärmiselt lumerohke, alumistel jalami-aladel tagavad suurepärased suusatingimused lumekahurid.

Hotellisoovitus: Grand Hotel Zermatterhoff

3. Chamonix-Mont-Blanc, Prantsusmaa

Maailma esimeste taliolümpiamängude võõrustaja aastast 1924 on õigusega ka üks tuntumaid suusakuurorte. Mont Blanci mäe jalamil asuv kõrgeim Alpi tipp ja Euroopa kõrguselt teine mägi asuvad just siin, lisaks uhkeldamist vääriv ning üks maailma pikemaid laskumisi Vallée Blanche (kõrguste vahe üle 2800 m ja pikkus 24 km) – piisav, et saada lemmikustaatus suusasõprade seas. Hotellisoovitus: Auberge du Bois Prin

4. Lech (am Arlberg), Austria

Armastatud kuninglike perekondade, staaride ja staarihakatiste poolt – ja õigusega. Tsiteerides endist suusatajat ja kohalikku hotelliomanikku Hubert Schwärzlerit: „Kui jumal lõi maailma, lõi ta Lechi suusatamiseks”. Kuigi turistidele raskesti ligipääsetav (raudtee on parim variant) ja vahel tujukas ilmade poolest, on koha ligitõmbavuse põhjused ilmselged – maaliline maastik, privaatsus, võrratud söögielamused. Valge ring, suusasõprade seas ka maailma pikimaks rajaks tituleeritud osa pakub päripäeva ringikujulisel trekil puhast suusarõõmu.

Hotellisoovitus: Lech Zürs

5. Cortina, Itaalia

Räägitakse, et siit alustas Alberto “Pomm” Tomba. Ükskõik, kas jutul ka tõepõhja all on, pakub Cortina privaatsust, rahu ja kauneid vaateid. Ka Cortina on võõrustanud taliolümpiat, täpsemalt aastal 1956. Sarnaselt Zermattiga käib kogu elu suusatamise ümber ja seetõttu linnakeses endas kulgeb tavapärane elu suhteliselt vaikses rütmis. Kuigi ei saa mainimata jätta fakti, et Itaalia moeinimeste seas on koht väga armastatud.

Hotellisoovitus: Rosa Alpina

6. Levi, Soome

Lähedal, soodne, kiire. Läti ja Kiviõli tehismägede kõrval ideaalne koht alustajale on Levi. Mitte ainult soomlaste ja eestlaste arvates pole Levi hea leid, kohta kiidavad ka Saksamaa ja Inglismaa portaalid. Põhjuseks radade kvaliteet ja turvalisus, lume hulk, peresõbralikkus ja lihtne orienteerumine. Lähimaist sihtkohtadest sobivamaid pika nädalavahetuse pidamiseks.

Lisades siia veel nn afterski ehk suusatamise järgsed tegevused (põhjapõtrade või koerarakendiga sõitmine, mootorsaanid), võib olla kindel, et pärast reisi on akud laetud. Hotellisoovitus: Best Western Levi Snow White

7. Kvitfjell, Norra

Väidetavalt Põhjamaade parimate tehniliste omadustega ja moodsaim kuurort, mis ehitati Lillehammeri Taliolümpia jaoks aastal 1994. Vaid 2,5-tunnise autosõidu kaugusel Oslo lennujaamast, kuhu omakorda viib Estonian Airi lühike otselend – see teeb Kvitfjellist väga atraktiivse sihtkoha ka eestlastele. Keskmiselt 800-meetri kõrgusel merepinnast avanevad vaated Norra loodusele on ise juba omaette vaatamisväärsus, lisaks saab kuurordis katsetada näiteks koerakelku, minna suusamatkale või ronida liustikul. Gurmaanidele on kindlasti meeltmääda lai valik söögikohti ja veini-konjaki kursus.

Hotellisoovitus: GudbrandsGard Hotell