fbpx
ArhiivSuusatamine

Otepääl võistlevad maailma parimad suusasprinterid

1 minutit lugemist
Hetk 2012.aasta võistluselt. Foto: Scanpix

Otepää maailmakarika etapil (17.-18.jaanuar) võisteldakse tänavu nii individuaalses kui meeskondlikus sprindis,  mis toovad Lõuna-Eestisse maailma kiireimad suusatajad. Tehvandi nõlvadel tuleb igal võidumõtetega sportlasel eelkõige heidelda norrakatega, kes on hõivanud MK-sarja sprindi üldarvestuses hetkel kolm kohta esiviisikust meeste ning neli kõrgeimat kohta esiviisikust naiste arvestuses. Väljakutsujaid aga kindlasti jagub.

Hetk 2012.aasta võistluselt. Foto: Scanpix

Hetk 2012.aasta võistluselt. Foto: Scanpix

Meestest stardivad sprindi üldarvestuse parim Finn Haagen Krogh Norrast, teisel kohal olev Alexey Petukhov Venemaalt ning kolmandal positsioonil paiknev Federico Pellegrino Itaaliast. Neile pakuvad konkurentsi näiteks viimati Otepääl peetud MK-sarja sprindis aastal 2012 teise koha võtnud Ola Vigen Hattestad ning kolmandaks platseerunud Eirik Brandsdal Norrast.

Naistest on üles antud MK-sarja üldarvestuse viie parima hulka kuuluvad Ingvild Flugstad Oestberg ja Maiken Caspersen Falla Norrast ning sprindiarvestuses viiendat positsiooni hoidev Stina Nilsson Rootsist. Seitsmele Otepää MK poodiumikohale tuleb lisa hankima Justyna Kowalczyk Poolast, kes võidutses 2012. aastal Otepääl nii distantsi kui sprindivõistlusel.

Eesti sprinteritest panevad ennast maailma tippude vastu proovile 14 meest ja 9 naist. Neist parimana on sellel hooajal Peeter Kümmel saavutanud klassikasprindis 18. koha ja vabatehnika sprindis 22. koha. Maailmakarika sarja sprindi üldarvestuses hoiab ta hetkel 38. positsiooni, mida on Otepääl kodupubliku valjuhäälsel toetusel just õige aeg parandada.

Võistluste ja meelelahustuslikku programmi vaata siit: http://www.owc.ee/programm-6/