SuusatamineUudised

OTEPÄÄ MK I oodata on rekordarv sportlasi

1 minutit lugemist
VIESSMANN FIS Nordic Combined World Cup Otepää 2023 / Photo: Ardo Säks

Kodusele kahevõistluse MK-etapile on oodata rekordarv sportlasi.

Juba kuu aja pärast saabuvad Otepääle maailma parimad kahevõistlejad, sest 9.-11. veebruarini leiab aset kahevõistluse MK-etapp. Tänaseks on end ülesse andnud 82 sportlast 14st erinevast riigist. 

Eelregistreerunud meeskondade hulgas paistavad silma tugevad Soome, Jaapani, Norra, Saksamaa ja Austria koondised, kes kõik toovad Otepääle oma parimad sportlased. Norra meeskond on ülesse andnud 7 meesportlast, Austria ja Saksamaa vastavalt 8, Jaapan ja Soome 5. Numbrid tähendavad ainult ühte – nädalavahetus tõotab pakkuda publikule põnevat ja konkurentsitihedat võistlust, sest kõik tugevad ihkavad etapivõitu. Esmakordselt tulevad Otepääle ka Šveitsi sportlased.

Otepää MK-etapi korralduskomitee esimees Ago Markvardt avaldas, et kuna oodata on kõiki tugevaid sportlasi, tõotab Otepääl aset leida tipptasemel suusavõistlus. “Senised ettevalmistused on sujunud ootuspäraselt ning on suur rõõm võõrustada nii suurt hulka tipptasemel atleete.”

Sportlik nädalavahetus on pealtvaatajatele maiuspalaks just erinevate võistlusformaatide tõttu, sest kavas on nii põnev mass-start kui ka individuaalne normaalmäe võistlus Gunderseni meetodil. Võistluste kõrvalprogrammis avaneb kõigil võimalus osa võtta ennustusvõistlustest, sooja andvast kakaobaarist ning meelelahutuslikust mälumängust. Lisaks ootavad näomaalingud, lumelinna ehitamine, sportlikud soojendusmängud ning lapsed saavad oma oskusi proovile panna Maru suusahüppemäel.

Viessmann FIS Kahevõistluse MK Otepää maailmakarikaetapi pileteid saab eelmüügist soetada Piletitasku piletimüügikeskkonnas ning võistlusprogrammiga saab tutvuda kodulehel.

Kuni 11-aastased lapsed pääsevad võistlusi vaatama dokumendi alusel tasuta. Reedel ja laupäeval toimuvatele järelpidudele on oodatud kõik huvilised ning pileteid saab osta kohapealt. Järelpidude vanusepiirang on 18+.

Tekst: Eesti Suusaliit

Foto: Ardo Säks