Jooksmine

Osalejaterekordiga Pae Pargi rahvajooksu võitsid Marti Medar ja Liis-Grete Arro

1 minutit lugemist
Pae Pargi rahvajooksu start. Foto: Lasnamäe linnaosavalitsus
Pae Pargi rahvajooksu start. Foto: Lasnamäe linnaosavalitsus

Pae Pargi rahvajooksu start. Foto: Lasnamäe linnaosavalitsus

Täna õhtul Tallinnas peetud osalejaterekordiga neljanda Lasnamäe Pae Pargi Rahvajooksu võitsid Marti Medar ja Liis-Grete Arro.

4,5 km pikkusel põhidistantsil osutus kiireimaks Marti Medar Treeningpartner Sportlandi jooksutiimist ajaga 14.35, talle järgnesid Robert Telpt Audentesest (14.43) ja Sergei Rjabõškin (15.02). “Võit ei tulnud kergelt, aga pigem kindlalt. Eesmärk oli võtta tänast jooksu lõigutrennina, aga mitmekülgne rada ning korralikud tõusud sundisid pingutama,” ütles Medar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta läks stardist peale ette ning juhtis jooksu kuni lõpuni.. Umbes kilomeetri pidas Medari tempos vastu Rjabõškin, sealt edasi vahe kasvas ning ta jätkasin üksi. “Kuna distants väga pikk polnud, siis vahed polnud üleliia suured ja alles paarsada meetrit enne lõppu sain pikal sirgel võtta natuke rahulikumalt. Robert Telpt tuli lõpus aina lähemale, aga nägin tema tulemist ja olin “valvas”. Kokkuvõttes huvitav jooks, raske rada ja hea pingutus,” sõnas Medar.

Naiste parim oli Liis-Grete Arro (Täppsportlased) ajaga 17.28, teisena lõpetas veteranideklassi jooksja Margit Mälter (18.28), kolmandana samuti veteranideklassi jooksja Mirjam Vint (19.11). “Nii palju üles- alla jooksmist ja kurve. Kerge ei olnud, sest alustasin jälle väga kiirelt. Esimene kilomeeter tuli 3.28 ja eks sellega tegin ilmselt natuke liiga. Praegu vajab keha harjumist, et uuesti end liikuma saada ja need sutsakad aitavad kindlasti kaasa,” lausus Arro. “Olen väga rahul, et läksin ja hea meel, et Tallinnas selline jooks toimus.”

Põhidistantsil jõudis finišisse 376 lõpetajat, kes said endale kaela erikujundusega medali. Välja selgitati ka Lasnamäe kiireim kool, milleks osutus Tallinna Kuristiku gümnaasium, parimad koolid said piletid Skyparki vaaterattale ja Sportlandi pallikoti. Ürituse korraldajaks oli Lasnamäe linnaosavalitsus. Auhinnad parimatele jagas kätte Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kes läbis ka ise kaks ringi ümber Pae järve.

Kokku osales põhi- ja lastedistantsidel üle 560 inimese. Osavõtt Lasnamäe Pae Pargi rahvajooksust oli tasuta, kuid osalejad annetasid Tartu Ülikooli Kliiniku Lastefondi toetuseks, kes omakorda toetab 16- aastast neerupuudulikkusega Katerinat. „Oleme arvuka osavõtuga igati rahul. Eriti hea meel on, et kohale oli tulnud nii palju lapsi,“ ütles linnaosavanema asetäitja Manuela Pihlap. „Lasnamäelased on ürituse hästi omaks võtnud. Järgmisel aastal seame sihiks jõuda 700 osavõtjani.“

Pae Pargi rahvajooksu tulemused