Rattasport

Rakvere Rattamaratonil saab proovida teistmoodi rada

2 minutit lugemist
Rakvere Rattamaraton. Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari
Rakvere Rattamaraton. Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Rakvere Rattamaraton. Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Eeloleval pühapäeval 14. juulil toimub Bosch Eesti Maastikurattasarja viies etapp -17. Rakvere Rattamaraton, mille trass kulgeb varasemate aastatega võrreldes vastupidises suunas ja osalejaid ootavad ka ees uued rajalõigud.

Kui eelistada parajalt pikka ja keerulisemat väljakutset, siis saab minna 51 km põhisõidu distantsile. Kui tahad veidi kergemat pingutust, võib valida 20 km pikkuse noorte- ja matkasõidu. Põhisõidu lähe antakse kell 12 ning noorte- ja matkasõit saab stardi 12.20. Mõlemale distantsile starditakse Rakvere spordikeskuse lähedalt Kastani puiesteelt.

Esimesed kilomeetrid mööduvad linnatänavatel, kust suundutakse Palermo terviseradade kaudu linnast välja Kõrgemäele, kus ootavad juba mägisemad kohad. Edasi liigutakse Siplasemäe suunas ja sealt sõidetakse Pajusti poole. Lühemal distantsil osalejad pööravad, siis Rakvere poole tagasi, aga põhisõidu rada viib edasi Pajusti parki ning Vinni, kust tullakse Pajusti kaudu taas Rakvere linna finišisse.

Kui pikemate distantside sõitjad kihutavad juba rajal, siis alates kella 12.30-st saavad sõitma minna kõige väiksemad rattasõbrad. Vastavalt vanuseklassidele läbitakse 800 m või 1,2 km pikkune rada. Lastesõidud on mõeldud kuni 10-aastastele poistele ja tüdrukutele ning on nende jaoks võimalus rattamaailmaga tuttavaks saada – distants ei käi kellelegi üle jõu ning esikoha peale kihutama ei pea.

Kes on varasemalt Rakveres sõitmas käinud, siis nendele on rajad mingil määral tuttavad, aga ka nemad võivad kindlad olla, et täpselt sama rada sõita ei tule. Rajameister Roland Toome kinnitab, et korraldajate soov on igal aastal pakkuda osalejatele midagi uut. „Kogemus ütleb, et mingisuguseid väikeseid muudatusi sõitjad ikka ootavad. Kui 10 aastat järjest peaks olema üks ja sama rada, siis teatud hulk rattureid enam kohale ei tuleks, aga kui igal aastal on midagi uut, siis tullakse meelsamini,“ usub ta.

Sellel aastal on ette valmistatud mitmeid uusi rajalõike, aga suurim muudatus on see, et rada kulgeb varasemaga võrreldes teistpidi. „Kui tagurpidi sõita, siis osad inimesed ei tunnegi rajal vanu kohti ära – kus eelmisel aastal oli laskumine, on nüüd on tõus ja see muudab raja olemust oluliselt,“ teab Roland.

Kel vähegi rattasõidu vastu huvi on, neil soovitab rajameister Rakverre tulla. Lisaks sellele, et saab end tehnilisel ja vaheldusrikkal rattarajal proovile panna, saab rattal liikudes oma silmaga näha, kui mitmekesine on loodus. „Ka Rakvere kandi kohalik inimene, kes nii palju linna ümber metsas ei käi, võib positiivselt üllatuda, et siinne maastik on nii vahelduv. Asume ju Pandivere veerel, kus on künkaid ja siledat ala, laiub männikuid, kuusikuid ja kasvab tihedat lehtpõõsast. Rakverest 10-15 km raadiuses leidub palju sellist, mida esmapilgul ette kujutada ei oska,“ lausub Roland.

Rakvere Rattamaratonile saab registreeruda aadressil https://www.rattamaratonid.ee/et/registreerumine Soodsam registreerimisvoor kestab 10. juuli hilisõhtuni, aga kirja saab end panna ka pühapäeval kohapeal.