Muud aladOrienteerumine

Orienteeruja Timo Sild lõpetas Euromeetingu 3. kohaga

1 minutit lugemist
Timo Sild. Foto: Mati Leet

Timo Sild sai eile Elva lähistel Vitipalus orienteerumise Euromeetingu teisel võistlusel – meeste viitstardist 6,9 km pikkusel rajal kolmanda koha.

Liidrina rajale läinud Timo Sillaga liitus kiiresti 20 sekundit hiljem lähte saanud soomlane Olli Ojanaho. Poole rajani püsis paar koos ning siis sai soomlane hajutusega rajaosas minuti jagu edumaad ning Eesti mehele hakkas tagant kiiresti lähenema väga kiire jooksjana tuntud šveitslane Joey Hadorn. Peagi saidki Hadorn ja Sild kokku ning tagantpoolt lähenes neile tempokalt kuuendana rajale läinud Kenny Kivikas.

Raja viimase kilomeetri alguses, kui raja tehnilisem osa läbi sai, vajutas Hadorn gaasipedaali põhja ja jõudis finišisse kindlalt teisena, 1.50 pärast üksinduses finišeerunud Ojanahot. Timo Sild jõudis pärale kolmandana, 15 sekundit pärast šveitslast.

„Kukkusin poolel rajal rinnakorviga vastu puutüügast, see lõi mind mõneks ajaks rütmist välja ja siis tuligi vahe Ojanahoga sisse. Šveitslase Hadorni pika lõpuspurdi vastu ei olnud mul mingit šanssi. Nii tiheda stardiprotokolliga viitstardist võistlus kujuneb paljude jaoks suuresti jooksukrossiks ja tulemused erinevad sageli oluliselt eraldistardiga võistluste tulemustest,“ ütles Sild pärast võistlust.

Kenny Kivikas kaotas võitjale 31 sekundit ja finišeeris neljandana. Seitsmendat kohta kaitses Lauri Sild, kes lõpetas 3.29 pärast võitjat, neljanda eestlasena oli Sander Vaher päral 11. kohal (+4.45). Naiste 5,5 km pikkusele rajale startis liidrina lätlanna Sandra Grosberga, keda asus 42 sekundit hiljem jälitama soomlanna Amy Nymalm. Evely Kaasiku perekondlikel põhjustel ei startinud ja nii läksid esimeste eestlannadena rajale 8. positsioonil Kerstin Uiboupin ja 9. positsioonil Laura Joonas.

Sandra Grosberga liikus kogu raja ulatuses enesekindlalt ja vigadeta ning lõpetaski võitjana. Soomlanna Amy Nymalm liikus samas tempos ja kaotas täna juurde vaid 10 sekundit, kokkuvõttes teine, 52 sekundit võitjast. Eesti koondise parimatena finišeerisid Laura Joonas 9. kohal (+11.00), Marianne Haug 16. (+13.23) ja Margret Zimmermann 17. kohal (+13.34).