Jooksmine

Olavi Allase võitis rajarekordiga ümber Vaskna järve jooksu

1 minutit lugemist
Olavi Allase jooksu juhtimas. Foto: Võrumaa Spordiliit
Olavi Allase jooksu juhtimas. Foto: Võrumaa Spordiliit

Olavi Allase jooksu juhtimas. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksude sari sai täna õhtul hoo sisse 23. ümber Vaskna järve jooksuga, mille võitsid oma tänavuse välishooaja esimese stardi teinud ja Keenia treeninglaagrist naasnud Olavi Allase ning naistest Marion Tibar.

Allase läbis 7,5 km pikkuse distantsi ajaga 23.23, mis on uus rajarekord. Ta edestas teisena lõpetanud Raido Mitti (Head Inimesed) 50 sekundiga. Kolmandaks tuli suusamees Raido Ränkel tulemusega 24.30.

“Tunne oli natuke naljakas, sest viimastel päevadel ma ainult sörkisin taastavas tempos. Jalad on olnud rasked. Täna soojenduse ajal mõtlesin, kas on üldse mõtet starti minna. Aga läksin ikka kohe proovima, sest mägedest alla tulles võistlemine on minu jaoks katsetamine  ning aklimatiseerumine on uus asi,” rääkis Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Esimesel kilomeetril töötas ta tõusunukkidel natuke aktiivsemalt kui teised, millega sai konkurentide ees vahe sisse. “Seejärel otsustasin vahet enam mitte tagasi lasta, vaid surusin edasi,” lausus Allase. Ta tahtis juba eelmisel nädalavahetusel kusagil joosta, aga Keeniast saadud kõhuviirus lükkas selle plaani edasi. Keeniast jõudis jooksumees tagasi eelmisel laupäeval. Homme lubas Allase osaleda ka Viiratsi kolme tamme jooksul. “Seal pigem jälgin teisi,” sõnas Allase.

Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit

Naiste esikolmik autasustamisel. Foto: Võrumaa Spordiliit

Naistest võitis ümber Vaskna järve jooksu Marion Tibar (Head Inimesed) ajaga 28.17. Teisena lõpetas Laura Maasik (Head Inimesed) 29.47-ga. “Arvasin, et meil tuleb Lauraga korralik mõõduvõtmine. Tahtsin joosta tugeva trenni eest ja püüda Lauraga koos joosta, aga läks teisiti ning võistluseks. Olin oluliselt kiirem kui eelmisel aastal,” märkis Tibar. Ta püüab nii palju kui võimalik Võrumaa pikamaajooksude sarjas kaasa lüüa.

 “Marioni vastu mul ei olnud varianti ka täna. Ta tegi väga hea jooksu, hiljuti jooksis Berliinis ka poolmaratonil isikliku rekordi ja minu teada pole Eestis keegi sel aastal nii kiiresti jooksnud. (Marion Tibar jooksis 7. aprillil Berliinis poolmaratoni ajaga 1:21.40 – toim.) Minul oli täna raske, aga eelmisel aastal jooksin siin ca pool minutit aeglasemalt. Hooaeg on veel ees ja usun, et jõuan suvel veel kiireid jookse teha,” arvas Maasik. Kolmanda koha sai orienteeruja Laura Joonas ajaga 30.01 (OK Võru).

23. ümber Vaskna järve jooksu tulemused