fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Olavi Allase uuendas Saarepeedi mägedejooksu rajarekordit

1 minutit lugemist
Olavi Allase Saarepeedi mägedejooksul. Foto: Kädi Salme
Olavi Allase Saarepeedi mägedejooksul. Foto: Kädi Salme

Olavi Allase Saarepeedi mägedejooksul. Foto: Kädi Salme

Olavi Allase võitis 23. septembril Viljandi valla seeriajooksude viimase osavõistluse – Saarepeedi mägedejooksu 5 km pikkuse distantsi uue rajarekordiga 16.25. Senine rejarekord 16.32 kuulus kolmekordsele jooksu võitjale Keio Kitsele.

“Hoolimata vihmasest ilmast õnnestus uus rajarekord püstitada. Jooksin enne esimest kilomeetrit teiste ees vahe sisse. Sealt edasi panin tugevalt lõpuni. Tegemist on minu lemmikrajaga, lühike ja tehniline kross. Täpselt nagu mulle meeldib. Paras naelikutes joosta,” ütles Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Allase võitis selle jooksu ka mullu, kuid toona oli tema lõpuaeg 16.57. Teise koha sai Karel Hussar ajaga 16.51, kellele kolmandana lõpetanud Ülari Kais kaotas üle minuti, jõudes finišisse tulemusega 17.55.

Karel Hussar tunnistas, et sellel distantsil Allase vastu ikka ei saanud. “Osalesin esimest korda seal. Tegemist on väga tehnilise rajaga. Lisaks jäi soojendusega aega veidi väheks, ma ei jõudnud teha jooksuharjutusi ja lahtijookse enne starti, mistõttu algus osutus väga raskeks ja Olavi sai alguses kohe eest minema. Distants oleks võinud olla 2-3 km pikem ja oleksin suutnud sama tempoga edasi joosta. Raja tehnilisuse tõttu ei osanud seal kiiresti joosta,” möönis Hussar.

Ta kiitis Olavit, kel paistab ka krossis täitsa hea minek olevat. “Ootan huviga, kas pikematel distantsidel suudan talle rohkemat konkurentsi pakkuda. Eks see Saarepeedi jooks oli ka trenni eesmärgil kavva võetud, käimas on mahu rohke periood ja eelneval päeval tegin väikse lõigutrenni, võimalik, et ka sellepärast Olavi nii kergelt eest pääses,” pakkus Hussar.

Naistest võitis jooksu ajaga 22.19 Sille Puhu. Teine Silja Mikk 23.30-ga ja kolmas Evelin Terro 23.36-ga.

Saarepeedi mägedejooksu tulemused