fbpx
Jooksmine

Olavi Allase uuendas Saarepeedi mägedejooksu rajarekordit

1 minutit lugemist
Olavi Allase Saarepeedi jooksu võitmas. Foto: Kädi Salme
Olavi Allase Saarepeedi jooksu võitmas. Foto: Kädi Salme

Olavi Allase Saarepeedi jooksu võitmas. Foto: Kädi Salme

Viljandi valla seeriajooksude viimase ehk 4. etapina eile toimunud Saarepeedi mägedejooksu võitnud Olavi Allase uuendas enda nimel olnud rajarekordit.

Allase läbis metsas kulgenud 5 km pikkuse distantsi ajaga 16.24. “Jooksin kohe alguses vahe sisse, aga natuke tegin endale sellega liiga. Kusagil 3-4 km ajal läks raskeks. Õnneks õnnestus ikkagi võita ja lõpuks ka ühe sekundiga oma eelmise aasta rajarekordit parandada,” rääkis Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kuna rada on üpris tehniline ja sel esineb palju tõusunukke, juurikaid ning pöördeid, otsustas Allase joosta naelikutega.

Teisena lõpetas Karel Hussar tulemusega 16.42 ja kolmandana etioopilane Mohammed Kelili Nedi 17.19-ga. “Olavi oli lihtsalt kõvem. Pole selliseks tehniliseks krossiks piisavalt valmistunud ja see on puhtalt enda süü,” tunnistas Hussar. Naistest võitis jooksu Minna Kelk (SK Jooksupartner) ajaga 20.30. Teiseks tuli Sille Puhu 22.38-ga. Kolmas koht kuulus N16 vanuseklassi parimale Mia Lii Kaigasele 23.19-ga.

“Kuna krossi on vaja joosta, siis oli Saarepeedi mägede jooks selleks hea võistlus. Mõnus künklik rada ja hea lühike distants,” kiitis Minna Kelk. Ta valmistub Eesti murdmaajooksu karikavõistlusteks, mis toimuvad 12. oktoobril Jõulumäel. “Iga võistlus on ikkagi võistlus, seega pingutasin küll, kuigi Lily Luige rajarekord jäi mägede taha ehk 45 sekundi kaugusele,” lisas Kelk.

Saarepeedi mägedejooksu tulemused