fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Olavi Allase kindlustas viimasel etapil Õhtujooksu sarja võidu

2 minutit lugemist
Olavi Allase Õhtujooksul. Foto: Märten Osijärv
Olavi Allase Õhtujooksul. Foto: Märten Osijärv

Olavi Allase Õhtujooksul. Foto: Märten Osijärv

Eile õhtul toimus Tartus Õhtujooksu viimane ehk viies etapp, mille võitis nagu ka kogu sarja kergejõustikuklubi Järvala esindaja Olavi Allase.

Start 7,7 km pikkusele distantsile anti kell 19.19 Anne kanali juurest ning viis jooksjad Ihaste suunal ja tõi väikese ringiga, mille sisse jäi romantiline küünaldega teelõik, tagasi Anne kanali äärde finišisse. Esimesena jõudis rajalt tagasi Olavi Allase, kes läbis trassi ajaga 24.01,4.

“Stardinimekirja järgi eeldasin, et Kaur Kivistik on stardis ja olin valmis tugevaks pingutuseks. Kui nägin, et Kauri stardis ei ole, siis plaanisin ise kohe alguses tugeva tempo peale panna ja vaadata kuidas vorm on. Esimesed paar kilomeetrit ei olnud väga hullu ja sai normaalset tempot arendada, aga poolel maal, silla peal läks libedaks. Sain aru, et ülemäära punnida pole mõtet,” lausus allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Viimastel kilomeetritel läks “pidamine” jälle heaks ning Allase sai tempo taas vaikselt üles kruvida.

Ta edestas teisena lõpetanud Ats Sõnajalga (Sparta) pooleteise minutiga. Sõnajala aeg 25.32,6. “Treeningvõistlus. Ilmselt aasta viimane jooks. Jalg oli peale puhkeperioodi väga kerge ja samm lennukas. Võtsin eesmärgiks joosta anaeroobsel lävel ehk pulsiga vahemikus 172-175. Nii ka õnnestus. Poleks tahtnudki Allasega hakata võidu peale pingutama, milles oleksin ilmselt alla jäänud. Algselt plaanisin esikolmikusse jõuda, vajaduse korral lõpus pingutada natuke enam, kui keegi peaks vastupanud osutama ja kogeda häid emotsioone,” rääkis Sõnajalg. Kolmanda koha sai Rauno Reinart (SK ProRunner) tulemusega 25.40,1. Temale kuulus sarja kokkuvõttes teine koht.

Naistest võitis Õhtujooksu viimase etapi lätlanna Jolanta Liepina ajaga 28.17,8. „Ilm oli väga külm ja soojendus läks pikale. Rada osutus musta jää tõttu libedaks. Vaatamata sellele läksin stardist esimesena minema ja lõpetasin samuti esimesena,“ ütles Liepina ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Lätlannat ei ole pikka aega Eestis võistlemas näha olnud. „Paar nädalat tagasi osalesin maastikujooksul Väike-Maarjas. Mul oli pikk vigastuspaus – probleem põlvega,“ lisas Liepina.

Lätlanna järel pidi järgmist naist finišisse ootama üle pooleteise minuti. Teiseks tuli Birgit Pihelgas 30.09,6-ga ja kolmandaks Minna Kuslap (SK Jooksupartner) 30.25,8-ga. “Tulin öösel soojast Portugalist. Pelgasin unetust ja kliima erinevust, aga enesetundel ei olnud midagi viga. Jolanta jooksis kohe eest ära, jooksime kolmekesi koos (2.-4. koht). Viimasel kilomeetril Birgit kiirendas ja läks oma teed,” sõnas Kuslap.

Õhtujooksu 5. etapi tulemused