fbpx
Muud aladUjumine

Nõmme Talikarsummil ujuti uued Eesti rekordid

1 minutit lugemist
Ujujad Nõmme spordikeskuse välibasseinis. Foto: SK Stamina
Ujujad Nõmme spordikeskuse välibasseinis. Foto: SK Stamina

Ujujad Nõmme spordikeskuse välibasseinis. Foto: SK Stamina

Stamina Spordiklubi korraldas täna esimest korda Nõmme Spordikeskuses taliujumise võistluse Nõmme Talikarsumm, mille raames ujuti ka uued Eesti rekordid taliujumise 50 m distantsil 50 m basseinis. Kuna Nõmme Spordikeskuse väliujulas on tegemist 50 m basseiniga, siis on see taliujumises täiesti omaette kategooria. Reeglina võisteldakse taliujumises 25 m avavee basseinis.

Meeste 50 m ujumises oli konkurents äärmiselt tihe, neli esimest mahtusid ühe sekundi sisse! Kiireima aja 27,07 sekundit ujus Rihard Viherpuu. Teisena lõpetanud Silver Hein kaotas talle 55 ja kolmandaks ujunud Rauno Pärg 83 sajandikuga.

Naistest võttis 50 m ujumises kindlama võidu ajaga 35,89 Kristiina Arusoo. Teise ja kolmandana lõpetanud Kathleen Hubner ja Merike Aifa kaotasid võitjale vastavalt 1,93 ja 7,96 sekundiga. Kokku osales +2 kraadises vees toimunud taliujumise võistlusel 40 vaprat meest ja naist. Teateujumises osales neli kolmeliikmelist tiimi, kus iga liige pidi ujuma ühe basseiniotsa ehk 50 m. Kolm kiiremat tiimi olid Taliujumise tipptase, Torpeedo ja Antsu Riho.

Nõmme Talikarsummi tulemused

Uued Eesti rekordid 50 m vabalt 50 m basseinis