fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Nõmme maanteejooksu võitis Mark Abner

1 minutit lugemist
Arvi Alamaa, Mark Abner ja Priit Simson autasustamisel. Foto: erakogu
Arvi Alamaa, Mark Abner ja Priit Simson autasustamisel. Foto: erakogu

Arvi Alamaa, Mark Abner ja Priit Simson autasustamisel. Foto: erakogu

Klubi Treeningpartner liige Mark Abner võitis eile Tallinnas Nõmme 5 km pikkuse maanteejooksu ajaga 16.09 Arvi Alamaa ja Priit Simsoni ees.

“Võit tuli pigem lihtsalt. Õigemini konkurents ka väga kõva ei olnud. Alustasin rahulikult. Tekkis kolmeliikmeline grupp Arvi ja Priiduga. Pärast esimest tõusu möödusin Arvist ja olin lõpuni liider. Vorm on hetkel täitsa keskmine, nii et väga lennukat tunnet ei olnud. Rada oli kohati ka päris libe,” ütles Mark Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teise koha sai Arvi Alamaa ajaga 16.49, kes raputas tõusl selja tagant Priit Simsoni.  “Ma polnud kunagi seal rajal jooksnud seega ehmatasid need tõusud korralikult ära. Mark Abner on liiga tugev. Ta pani tempot juurde kohe pärast esimest suurt tõusu,” meenutas Alamaa.

Esimesest suurest tõusust ülesminek ja allatulek osutus jooksjatele üpris keeruliseks, sest veelombid olid jääs.  “Alla tulles jooksin lausa tee pervele lumehange peale. Võtsin hoo maha. Ka Mark tegi samamoodi,” täheldas Alamaa. Mees on seadnud eesmärgiks sel aastal staadionil joosta 800 m 1.59-ga, 1500 m 4.05-ga ja 3000 m 8.55ga.

Kolmandana lõpetanud Priit Simson pidas enda aeg 17.26 kehvapoolseks. “Tuli ikka pressida, sest mu treeningukaaslane Mart Kivi kaotas lõpuks vaid ühe sekundiga,” lausus Simson.