TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

JooksmineUudised

Nõmme maanteejooks toob tipud rajale

1 Minutit lugemist

Laupäeval, 9. aprillil kell 12, stardib Nõmme Spordikeskuse territooriumilt 13. Nõmme maanteejooks. Traditsiooniline 5 km distants Tallinnas, Nõmme linnaosa tänavatel, toob starti pea kogu Eesti jooksuparemiku. Osavõttu on kinnitanud Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi, SK Stamina, korraldajaklubi SK Sportkeskus.ee ja mitme teise jooksuklubi parimad staierid.

Rajarekordid kuuluvad Tiina Trossi (17.44, 2005) ja Taivo Püi (14.41, 2010) nimele. Kahjuks ei saa SK Sportkeskus.ee esistaier, hiljuti edukast Itaalia treeninglaagrist naasnud Püi, enda rajarekordit tänavu uuendada, kuna teeb koos klubikaaslaste Maie Kuusiku ja Kaupo Sasminiga oma maratonidebüüdi mainekal Rotterdami maratonil. See tõik ei tohiks siiski oluliselt konkurentsi rajal vähendada. Jooksu auhinnapoodium ootab kolme parimat naist ja meest, samuti edukaimat 3-liikmelist nais- ja meeskonda. Loomulikult on rada avatud kõikidele pealinna liikumisharrastajatele enda kevadise vormi proovilepanekuks.

Jooksu peakorraldaja Toomas Klasen ootab starti rekordilist arvu osavõtjaid, ühtlasi on üritus korraldajatele peaprooviks enne 24. aprillil Tallinnas, Hiiu staadioni ümbruses, toimuvaid murdmaajooksu Eesti meistrivõistlusi.

ERR SPORT