fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Nõmme-Harku metsajooksu võitis esimest korda Karl Mäe

1 minutit lugemist

Meeste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Janar Juhkov, Karl Mäe, Tarmo Maiste.
FOTO: erakogu

Täna Tallinnas toimunud Nõmme-Harku 15 kilomeetri pikkuse metsajooksu võitis esimest korda sel rajal võistelnud spordiklubi Altius esindaja Karl Mäe ajaga 53.08.

“Sain algul edumaa sisse. Kuna dikteerisin ise jooksu, siis tuli võit täpselt nii raskelt, kui ma selle enda jaoks tegin,” ütles Mäe Jooksuportaalile. Sel aastal polnud ta veel nii pikal distantsil võistelnud, mistõttu ei teadnud teadnud täpselt, kuidas keha käitub. “Jooksen samadel radadel iga päev ja olin kursis, milline profiil ees ootab. Hoidsin end algul tõusudel tagasi, laugemal maal hakkasin tempot hoidma ja hiljem lisama ning jooksin tõusvas tempos lõpuni,” märkis Mäe.
Teisena lõpetanud Janar Juhkov (Treeningpartner/Diadora) kaotas talle küll ligi kahe minutiga, kuid suutis vaatamata sellele välja joosta isikliku rekordi 55.18. Mehe varasem tippmark sel rajal oli kaks minutit kehvem. Juhkov tõdes, et kaks esimest kohta tehti selgeks kohe esimesel kilomeetril. “Karl Mäe läks eest minema. Jooksin Tarmo Maistega koos kõrvuti ligi 12 kilomeetrit, siis jätkas ta mu selja taga ja hoidis minu tempot. Ma lisasin natuke juurde ja minust maha ta jäigi,” rääkis Juhkov Jooksuportaalile. Hiljem selgus, et Maistel tekkis jalaga probleeme ning ei saanud sellepärast Juhkovi tempos püsida. “Eks see oli pigem treeningvõistlus, sest kõike ma välja ei pannud. Mõned käigud oleksid veel olnud, aga ei näinud mõtet end ribadeks joosta,” lisas Juhkov.
Kolmandana lõpetas parim veteran Tarmo Maiste ajaga 55.51. Naistest läks võit seekord Soome. Võitis Outi Hytönen ajaga 1:01.13. Teise koha sai Jana Treier (Sparta) ajaga 1:03.00 Kolmandaks jooksis Astrid Mai Barsegjan (Treeningpartner/Diadora) 1:04.43-ga.

JOOKSUPORTAAL